Polsat z prawami do UFC do 2020 roku

Przez następne trzy lata Polsat Sport pokaże wszystkie gale UFC, łącznie 40 gal w roku. W nocy z 20 na 21 stycznia gala UFC 220 w Bostonie z walkami o tytuły mistrzowskie w kategorii półciężkiej i ciężkiej. Transmisja gali UFC 220 od godziny 4:00 w Polsacie Sport

Polsat z prawami do UFC do 2020 roku
Polsat z prawami do UFC do 2020 roku
Pierwsza numerowana gala UFC w 2018 roku odbędzie się Bostonie. W TD Garden dojdzie m.in. do dwóch świetnie zapowiadających się pojedynków, których stawką będą pasy mistrzowskie największej organizacji MMA na świecie.

W walce wieczoru broniący pasa wagi ciężkiej Stipe Miocic zmierzy się z Francisem Ngannou. „Strażak z Cleveland”, jeśli wygra, przejdzie do historii organizacji. Jeszcze nigdy żaden mistrz kategorii ciężkiej nie obronił tytułu trzy razy z rzędu. 35-latek pas zdobył w starciu z Fabricio Werdumem, potem obronił go w pojedynkach z Alistairem Overeemem oraz Juniorem dos Santosem. Co ciekawe Miocic ma na koncie pięć nokautów z rzędu, a cztery ostatnie walki kończył w pierwszej rundzie.

Pretendent do mistrzowskiego tytułu od pewnego czasu kreowany jest na wielką gwiazdę UFC. Ngannou idzie w kategorii ciężkiej jak burza niszcząc przeciwnika za przeciwnikiem. Niedawno, urodzony w Kamerunie zawodnik, pobił rekord świata w sile ciosu. Kilka dni później brutalnie znokautował wspomnianego już wcześniej Overeema. Łącznie w UFC ma na swoim koncie sześć zwycięstw – wszystkie kończyły się przed czasem, a trzy ostatnie nie wyszły poza drugą minutę walki. Starcie z Miociciem będzie jednak największym wyzwaniem w jego karierze, choć i tak stawiany jest w roli faworyta.

Bardzo interesująco zapowiada się również co-main event. Wschodząca gwiazda UFC Volkan Oezdemirzmierzy się o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej z Danielem Cormierem. Amerykanin tytuł wywalczył w pojedynku z Anthonym Johnsonem, a następnie trzykrotnie bronił pasa. Ostatnią walkę z Jonem Jonesemuznano za nieodbytą z powodu przyłapania „Bonesa” na stosowaniu dopingu.

Rywalem „DC” będzie specjalizujący się w nokautowaniu przeciwników Oezdemir. Po błyskawicznych wygranych z Mishą Cirkunovem oraz Jimim Manuwą, Szwajcar już w czwartej walce dostał szansę, aby wystąpić w pojedynku o tytuł wagi półciężkiej.

Transmisja gali UFC 220 od godziny 4.00 w Polsacie Sport. Komentują: Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski.
Powtórki gali w niedzielę o 17.00 i w poniedziałek o 22.30 w Polsacie Sport oraz w niedzielę o 20.50 w Polsacie Sport Extra.

Wyniki ważenia UFC 220:

Walka wieczoru:
265 lbs: Stipe Miocic (246) vs. Francis Ngannou (263) – o pas wagi ciężkiej

Co-main event:
205 lbs: Daniel Cormier (205) vs. Volkan Oezdemir (205) – o pas wagi półciężkiej

Karta główna:
145 lbs: Shane Burgos (146) vs. Calvin Kattar (145.5)
205 lbs: Gian Villante (206) vs. Francimar Barroso (205)
135 lbs: Thomas Almeida (135.5) vs. Rob Font (136)

 
Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.