Zgodnie z Rozporządzeniem PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie przetwarzania i ochrony danych osobowych - informujemy że nasz serwis wdrążył szereg nowych zastosowań aby spełnić w/w obowiązki. Od teraz Twoje dane są jeszcze bardziej zabezpieczone i masz nad nimi pełną kontrolę. Więcej o tym w Polityka danych osobowych.  POSZUKUJESZ MONTERA RTV-SAT TO DOBRZE TRAFIŁEŚ -AŚ. POZOSTAŃ Z NAMI POSZUKUJESZ KONTAKTU - WYBIERZ ZAKŁADKĘ KONTAKT.  ZAPEWNILIŚMY DOBRY ODBIÓR TYSIĄCOM MIESZKAŃCÓW LUBLINA I OKOLIC - DOŁĄCZ DO OSÓB ZADOWOLONYCH Z DOBREGO ODBIORU

NET BOX nowy Internet Domowy od Play!

Autor , źródło:

speedtest.pl, play.pl

W lipcu zeszłego roku sieć Play rozpoczęła w wybranych miejscowościach testy urządzenia Huawei B2338-168. Jest to zestaw składający się z zewnętrznej anteny LTE ze zintegrowanym modemem oraz router instalowany w mieszkaniu. Teraz urządzenie to jest dostępne w ogólnopolskiej sprzedaży pod nazwą Huawei NET BOX. Dostępne jest ono w ofercie Internetu domowego za 69,99 zł przy umowie na 24 miesiące.

Huawei NET BOX dedykowany jest dla klientów, którzy mieszkają poza dużymi miastami i narzekają na zasięg sieci LTE.
Instalacja urządzenia na dachu bądź balkonie zapewnia dużo lepsze warunki odbioru, a zastosowanie kierunkowej anteny dodatkowo wzmacnia sygnał.
Lokalizację najbliższej stacji bazowej możecie sprawdzić za pomocą strony internetowej BTSearch lub skonsultować się z operatorem, który podpowie Wam, w którą stronę możecie skierować anteną.
Dodatkowo antena Huawei B2338-168 wyposażona jest w diodowy wskaźnik mocy sygnału.
Jeżeli Wasze mieszkanie jest w zasięgu kilku stacji bazowych Play, to przy wyborze tej najlepszej okaże się pomocna aplikacja Speed Test. Pamiętajcie tylko, żeby test prędkości wykonywać będąc połączonym z siecią Wi-Fi utworzonej przez Huawei NET BOX.

NET BOX nowy Internet Domowy od Play

Huawei NET BOX to modem LTE kategorii 4 działający z teoretyczną prędkością 150 Mbit/s.

Na początek wyjaśnijmy sobie kilka nieporozumień, które narosły wokół nowej oferty Playa.
W Internecie można znaleźć specyfikację urządzenia Huawei B2338-168, które według producenta posiada modem LTE kategorii 12 oraz wspiera agregację pasm częstotliwości.
Natomiast w lipcowym materiale wideo była mowa o pracy w kategorii 6.
Dlaczego zatem Play oferuje teraz pakiet NET BOX z urządzeniem kategorii 4? Huawei B2338-168 osiąga kategorię 12 dzięki agregacji pasm TDD (Time Division Duplex – Dupleks w Dziedzinie Czasu) z jednym z pasm FDD (Frequency Division Duplex – Dupleks w Dziedzinie Częstotliwości).
Natomiast Play korzysta z LTE działającego w wariancie FDD.
Niestety Huawei B2338-168 nie potrafi agregować używanych przez Play częstotliwości.
Jednak obsługuje ono wszystkie używane przez operatora pasma, łącznie z pasmem 7 (2600 MHz), w którym Play posiada rezerwację na blok 20 MHz.
Oznacza to, że Huawei NET BOX może osiągnąć w sieci Play podaną w dokumentacji prędkość 150 Mbit/s.

Zgodnie z lipcową zapowiedzią Rzecznika Prasowego Play, operator czeka na kolejny box od Huawei, który będzie już obsługiwać agregację pasm jako urządzenie kategorii 6.
Jednak nie wiemy, kiedy pojawi się ono w ofercie.

Jeżeli spodobała się Tobie strona udostępnij ją innym:


Nasze zdjęcia z galerii:

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Zobacz również

Dodaj komentarz do strony

Bądź pierwszy!

avatar

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?