NET BOX nowy Internet Domowy od Play!

Autor , źródło:
speedtest.pl, play.pl

W lipcu zeszłego roku sieć Play rozpoczęła w wybranych miejscowościach testy urządzenia Huawei B2338-168. Jest to zestaw składający się z zewnętrznej anteny LTE ze zintegrowanym modemem oraz router instalowany w mieszkaniu. Teraz urządzenie to jest dostępne w ogólnopolskiej sprzedaży pod nazwą Huawei NET BOX. Dostępne jest ono w ofercie Internetu domowego za 69,99 zł przy umowie na 24 miesiące.

Huawei NET BOX dedykowany jest dla klientów, którzy mieszkają poza dużymi miastami i narzekają na zasięg sieci LTE.
Instalacja urządzenia na dachu bądź balkonie zapewnia dużo lepsze warunki odbioru, a zastosowanie kierunkowej anteny dodatkowo wzmacnia sygnał.
Lokalizację najbliższej stacji bazowej możecie sprawdzić za pomocą strony internetowej BTSearch lub skonsultować się z operatorem, który podpowie Wam, w którą stronę możecie skierować anteną.
Dodatkowo antena Huawei B2338-168 wyposażona jest w diodowy wskaźnik mocy sygnału.
Jeżeli Wasze mieszkanie jest w zasięgu kilku stacji bazowych Play, to przy wyborze tej najlepszej okaże się pomocna aplikacja Speed Test. Pamiętajcie tylko, żeby test prędkości wykonywać będąc połączonym z siecią Wi-Fi utworzonej przez Huawei NET BOX.

NET BOX nowy Internet Domowy od Play

Huawei NET BOX to modem LTE kategorii 4 działający z teoretyczną prędkością 150 Mbit/s.

Na początek wyjaśnijmy sobie kilka nieporozumień, które narosły wokół nowej oferty Playa.
W Internecie można znaleźć specyfikację urządzenia Huawei B2338-168, które według producenta posiada modem LTE kategorii 12 oraz wspiera agregację pasm częstotliwości.
Natomiast w lipcowym materiale wideo była mowa o pracy w kategorii 6.
Dlaczego zatem Play oferuje teraz pakiet NET BOX z urządzeniem kategorii 4? Huawei B2338-168 osiąga kategorię 12 dzięki agregacji pasm TDD (Time Division Duplex – Dupleks w Dziedzinie Czasu) z jednym z pasm FDD (Frequency Division Duplex – Dupleks w Dziedzinie Częstotliwości).
Natomiast Play korzysta z LTE działającego w wariancie FDD.
Niestety Huawei B2338-168 nie potrafi agregować używanych przez Play częstotliwości.
Jednak obsługuje ono wszystkie używane przez operatora pasma, łącznie z pasmem 7 (2600 MHz), w którym Play posiada rezerwację na blok 20 MHz.
Oznacza to, że Huawei NET BOX może osiągnąć w sieci Play podaną w dokumentacji prędkość 150 Mbit/s.

Zgodnie z lipcową zapowiedzią Rzecznika Prasowego Play, operator czeka na kolejny box od Huawei, który będzie już obsługiwać agregację pasm jako urządzenie kategorii 6.
Jednak nie wiemy, kiedy pojawi się ono w ofercie.

0 0 vote
Article Rating

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x