Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, omediach.info, KRRiT

Spółka Eska TV S.A, której właścicielem jest Telewizja Polsat Sp. z o.o., zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o. Firma jest nadawcą kanałów telewizyjnych: Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. Przypomnijmy, że 4 grudnia 2017 roku Telewizja Polsat nabyła od Grupy ZPR Media po 100 proc. udziałów w Eska TV S.A. i Lemon Records Sp. z o.o. Ta druga spółka jest nadawcą Polo TV i Vox Music TV. 

Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.
Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.

Eska TV. S.A. już 7 grudnia ub.r. złożyła do Krajowej Rady i Radiofonii wniosek o wyrażenie zgody na przejście uprawnień spółki na Music TV Sp. z o.o. w związku z przekształceniem formy prawnej podmiotu ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

KRRiT pozytywnie rozpatrzyła wniosek 31 stycznia br. dla kanału Eska TV oraz 4 marca dla Eska TV Extra i Eska Rock TV. W uzasadnieniu wniosku koncesjonariusz podkreślił, że zmiana dotyczy jedynie formy prawnej, nie ma miejsca jakakolwiek zmiana w zakresie kontroli nad działalnością nadawcy, ani też nie zmieni się sytuacja w zakresie udziału w rynku środków masowego przekazu.

Spółka Eska TV S.A. uzyskała 21 listopada ub.r. koncesję na kolejny okres na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny oraz drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale MUX 1 kanału Eska TV. Natomiast 2 sierpnia 2016 roku uzyskała koncesję na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału Eska TV Extra (wówczas Eska TV), a 17 marca 2016 roku kanału Eska Rock TV (wówczas Hip Hop TV).

We wnioskach złożonych do KRRiT nie ma mowy o ewentualnych zmianach nazw kanałów Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. W tym zakresie prawdopodobnie wszystko pozostanie jak dotychczas.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.