Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.

Spółka Eska TV S.A, której właścicielem jest Telewizja Polsat Sp. z o.o., zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o. Firma jest nadawcą kanałów telewizyjnych: Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. Przypomnijmy, że 4 grudnia 2017 roku Telewizja Polsat nabyła od Grupy ZPR Media po 100 proc. udziałów w Eska TV S.A. i Lemon Records Sp. z o.o. Ta druga spółka jest nadawcą Polo TV i Vox Music TV. 

Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.
Eska TV S.A. zostanie przekształcona w Music TV Sp. z o.o.

Eska TV. S.A. już 7 grudnia ub.r. złożyła do Krajowej Rady i Radiofonii wniosek o wyrażenie zgody na przejście uprawnień spółki na Music TV Sp. z o.o. w związku z przekształceniem formy prawnej podmiotu ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

KRRiT pozytywnie rozpatrzyła wniosek 31 stycznia br. dla kanału Eska TV oraz 4 marca dla Eska TV Extra i Eska Rock TV. W uzasadnieniu wniosku koncesjonariusz podkreślił, że zmiana dotyczy jedynie formy prawnej, nie ma miejsca jakakolwiek zmiana w zakresie kontroli nad działalnością nadawcy, ani też nie zmieni się sytuacja w zakresie udziału w rynku środków masowego przekazu.

Spółka Eska TV S.A. uzyskała 21 listopada ub.r. koncesję na kolejny okres na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny oraz drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale MUX 1 kanału Eska TV. Natomiast 2 sierpnia 2016 roku uzyskała koncesję na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału Eska TV Extra (wówczas Eska TV), a 17 marca 2016 roku kanału Eska Rock TV (wówczas Hip Hop TV).

We wnioskach złożonych do KRRiT nie ma mowy o ewentualnych zmianach nazw kanałów Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV. W tym zakresie prawdopodobnie wszystko pozostanie jak dotychczas.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.