TVP Kultura i TVP Kobieta od 3.01 w DVB-T2 w MUX 6

W styczniu 2023 roku kończy się umowa między Telewizją Polską a spółką Emitel dotycząca usługi nadawania na MUX 8 dwóch kanałów: TVP Kultura i TVP Kobieta. Kanały te nie znikają z naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) – od 3 stycznia 2023 roku będą emitowane na nadającym w nowym standardzie DVB-T2/HEVC (H.265) – multipleksie szóstym (MUX 6).

TVP Kultura i TVP Kobieta od 3.01 w DVB-T2 w MUX 6
TVP Kultura i TVP Kobieta od 3.01 w DVB-T2 w MUX 6
Telewizja Polska zapewniła, że zmiana odbędzie się w sposób płynny i nie powinna być uciążliwa dla odbiorców, jednak w nielicznych przypadkach może być potrzebne ręczne dostrojenie odbiorników. W przypadku osób, które jeszcze nie dostosowały swojego urządzenia do nowego standardu nadawania, zmiana ta może wiązać się z koniecznością zakupu nowego telewizora lub zewnętrznego dekodera działającego w standardzie DVB-T2/HEVC.

TVP Kultura i TVP Kobieta pozostaną na tych samych pozycjach w ramach MUX 6:

  • TVP Kultura na kanale 30
  • TVP Kobieta na kanale 35

i będą nadawane w wysokiej rozdzielczości obrazu, podobnie jak TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP World, TVP Polonia, które w ramach tego samego multipleksu są dostępne w HD.

Osoby, których odbiorniki nie są dostosowane do nowego standardu, do końca roku, tj. do 31.12.2022, mogą uzyskać rządowe dofinansowanie do zakupu urządzenia (telewizora lub dekodera), które umożliwia poprawny odbiór sygnału telewizyjnego w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

2 thoughts on “TVP Kultura i TVP Kobieta od 3.01 w DVB-T2 w MUX 6

  1. Dzisiaj 13.01.2023r. w tv naziemnej zniknęła tvp KOBIETA, która do wczoraj jeszcze nadawała na Krosno podkarpackie nadajnik Rzeszów Sucha Góra? Co nalezy zrobić by odzyskać ten kanał?Nie działa też MUX1w całości. Co to znaczy dostroić ręcznie?Proszę o odpowiedź..

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.