Polacy płacą jednak abonament RTV

Jak ustaliła „Wyborcza”, od stycznia do końca czerwca 2017 roku o ponad 21 tys. wzrosła liczba abonentów rejestrujących na poczcie odbiorniki telewizyjne i radiowe. 17 tys. z tej liczby dotyczy odbiorników w gospodarstwach domowych, natomiast pozostałe 4 tys. to liczba firm, które w tym czasie zdecydowały się na rejestrację odbiornika RTV. 

Polacy płacą jednak abonament RTV
Polacy płacą jednak abonament RTV

Od początku tego roku wpływy z tytułu abonamentu RTV wyniosły 473 mln zł. Wzrost liczby abonentów RTV był zauważalny szczególnie w maju i czerwcu, kiedy w mediach było głośno o nowym projekcie ustawy abonamentowej, ponieważ trafił w tym czasie do Sejmu. Co ciekawe, od początku roku o 287 tys. zmalała również liczba abonentów zalegających z wnoszeniem opłat. W tym samym czasie wzrosła liczba osób zwolnionych od opłat – o 46,5 tys. Czyżby Polacy poszukiwali sposobów, jak legalnie nie płacić na publiczne media?

Polacy płacą jednak abonament RTV

Tymczasem projekt ustawy abonamentowej utknął w Sejmie i nie wiadomo, czy nie zostanie całkiem porzucony. Miała się nim zająć Komisja Kultury i Środków Przekazu, ale do tej pory tego nie zrobiła. Kolejne posiedzenie Sejmu planowane jest dopiero na połowę września.

Wiadomo za to, że ministerstwo kultury pracuje nad kolejnym projektem ustawy abonamentowej, mającym na celu gruntowną reformę systemu pobierania opłat na media publiczne. Mowa o opłacie 6-8 zł, która byłaby doliczane co miesiąc do PIT lub KRUS. Nowe przepisy miałyby zacząć obowiązywać od 2019 roku.

Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.