Zamów usługę przez internet. Szybki sposób na rezerwację usługi. Wypełnij formularz a to My zadzwonimy do Ciebie aby potwierdzić serwis.

UKE umorzył postępowanie ws. MUX 8

UKE umorzył postępowanie ws. MUX 8. Spółka EmiTel poinformowała w wydanym przez siebie komunikacie, że otrzymała decyzję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej umarzającą w całości postępowanie z wniosku EmiTela o wydanie decyzji określającej warunki współpracy pomiędzy EmiTel a Telewizją Polską w zakresie dostępu do MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej.

UKE umorzył postępowanie ws. MUX 8
UKE umorzył postępowanie ws. MUX 8

W opinii spółki EmiTel decyzja została wydana w następstwie niewłaściwej interpretacji podstawy prawnej, w oparciu o którą EmiTel wnioskował o rozstrzygnięcie w tej sprawie. W związku z powyższym EmiTel zamierza zaskarżyć wspomnianą decyzję.

EmiTel dodał również, że uruchomił inne działania o charakterze prawnym mające na celu zapewnienie widzom w Polsce dostępu do jak najszerszej oferty programowej w MUX 8.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska zwleka z wprowadzeniem swoich kanałów do MUX 8, choć w skład multipleksu już przed kilkoma miesiącami weszły cztery stacje komercyjne (Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV). Nadawca publiczny nie określił nawet przybliżonej daty startu w nowym multipleksie, a nawet rozważa rezygnację z tej inwestycji.

UKE umorzył postępowanie ws. MUX 8

W wyniku braku kanałów TVP, oferta MUX 8 nie jest aż tak atrakcyjna dla widzów, jak mogłaby być. Tracą na tym nie tylko nadawcy komercyjni, którym trudno jest przekonać odbiorców do oglądania nowych stacji, tym bardziej, że często konieczna jest do tego modernizacja obecnej instalacji antenowej. Traci na tym również EmiTel, który po dokonaniu inwestycji w uruchomienie MUX 8 nie jest w stanie „sprzedać” całej pojemności tego multipleksu.

Dlatego EmiTel zwrócił się z wnioskiem do UKE, jednak urząd uznał, że postępowanie jest bezprzedmiotowe – TVP nie wystąpiła bowiem do EmiTela z wnioskiem o podjęcie negocjacji celem zawarcia umowy, ani nie podjęła negocjacji z EmiTelem w tym zakresie. Zdaniem UKE, ruch jest teraz wyłącznie po stronie TVP i EmiTel będzie musiał się do tego dostosować.

Według urzędu, EmiTel może teraz zrobić trzy rzeczy: złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, może ubiegać się o zmianę rezerwacji na MUX 8 (już to zrobił stosownym piśmie 16 maja), może też zacząć nadawać kanały TVP, jeśli porozumie się z nadawcą.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.