Zamów usługę przez internet. Szybki sposób na rezerwację usługi. Wypełnij formularz a to My zadzwonimy do Ciebie aby potwierdzić serwis.

Kanały TVP w MUX 8 dopiero w 2018

Kanały TVP w MUX 8 dopiero w 2018. Maciej Stanecki, wiceprezes TVP, powiedział w programie Michała Niewiadomskiego „#rzeczobiznesie”, że nadawca planuje podpisanie umowy z EmiTelem na emisję w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej w przyszłym roku.

Kanały TVP w MUX 8 dopiero w 2018
Kanały TVP w MUX 8 dopiero w 2018

Maciej Stanecki powiedział, że TVP jest zdeterminowana, żeby jak najszybciej nadawać program na MUX 8, obok czterech nowych nadawców. Dodał jednak, że jakość tego sygnału jest bardzo niska, a problemy dotyczą m.in. dźwięku, a także polaryzacji, przez co wiele anten wymaga przestawiania. Podkreślił, że sygnał wciąż w niewielkim stopniu dociera do odbiorców.
 

– Zakładamy, że sytuacja może się poprawić do przyszłego roku. W takiej perspektywie planujemy podpisanie umowy [z EmiTelem – przyp. red.] i uruchomienie kanałów – powiedział Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

Przypomnijmy, że TVP ma do dyspozycji w MUX 8 trzy sloty, które może przeznaczyć na trzy kanały SD lub jeden kanał HD i jeden kanał SD.

Kanały TVP w MUX 8 dopiero w 2018

Podpisanie umowy z EmiTelem wiąże się jednak z wielomilionową inwestycją ze strony TVP.
Nadawca wstrzymuje się na razie z wejściem na MUX 8, mimo że nadawane są już tam cztery kanały od nadawców komercyjnych.
TVP tłumaczy tę decyzję m.in. słabym dotarciem ósmego multipleksu do widzów.
Choć to właśnie TVP po wejściu na MUX 8 mogłaby znacząco wpłynąć na wzrost zainteresowania tym bezpłatnym pakietem nadawanym w pasmie VHF.
Telewizja publiczna, w odróżnieniu od nowych nadawców komercyjnych, którzy oferują już swoje stacje w MUX 8, ma znacznie większe możliwości jeśli chodzi o skuteczność ewentualnych kampanii informacyjnych.
To właśnie TVP przed kilkoma laty była motorem napędowym przy cyfryzacji telewizji naziemnej.
Również w tym przypadku jej misją powinno być zapewnienie dodatkowych bezpłatnych kanałów dla widzów.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.