Do 18 Lutego 2019r. nie posiadamy wolnych terminów na montaż RTV-SAT i Internetu. Szczegóły zobaczysz na stronie rezerwacji.            ⛹ U NAS USŁUGĘ MOŻESZ ZAMÓWIĆ ONLINE.             ⛹ CODZIENNIE ZAPEWNIAMY KORZYSTANIE Z TV I INTERNETU MIESZKAŃCOM LUBLINA I OKOLIC - DOŁĄCZ I TY.

Lokalny multipleks DAB+ ruszył we Wrocławiu

Autor , źródło:

Jerzy Kruczek, radiopolska.pl, itl.waw.pl, KRRIT

W piątek, 19 stycznia 2018 r. w multipleksie DAB+ w ramach projektu LokalDAB we Wrocławiu pojawiły się stacje: Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio RAM, Radio Rodzina i Akademickie Radio Luz. 

Lokalny multipleks DAB+ ruszył we Wrocławiu
Lokalny multipleks DAB+ ruszył we Wrocławiu

Co ciekawe stacje radiowe Radio RAM, Radio Rodzina i Akademickie Radio Luz zaliczyły swój debiut w DAB+.

Głównym celem projektu jest demonstracja sieci jednoczęstotliwościowej SFN (Single Frequency Networks) opartej na zespole trzech platform nadawczych pracujących w standardzie DAB+, na bazie uniwersalnych układów programowalnych oraz oprogramowania open source.

Celem pośrednim będzie zachęcenie i rozpropagowanie idei radia cyfrowego w środowisku lokalnych nadawców, dzięki skonstruowaniu relatywnie niedrogiej, kompletnej platformy nadawczej.
 

Mapka zasięgu multipleksu LokalDAB we Wrocławiu
Mapka zasięgu multipleksu LokalDAB we Wrocławiu

Mapka zasięgu multipleksu LokalDAB we Wrocławiu

Sygnał jest nadawany z ul. Karkonoskiej we Wrocławiu, gdzie siedzibę ma Radio Wrocław.
Jednak w ramach testów sieci jednoczęstotliwościowej emisja ma być prowadzona także z wieży Instytutu Łączności przy ul. Swojczyckiej i z wieży MPWiK przy ul. Długiej.

Nowy multipleks DAB+ we Wrocławiu można znaleźć na k. 11A.
Moc ERP – 250 W. Każda ze stacji jest nadawana z przepływnością 96 kbps.

W planach jest dodanie do multipleksu kolejnych lokalnych stacji radiowych oraz poszerzenie platformy Open Digital Radio o kolejne usługi, np. Journaline i Dynamic Label.

Projekt powstał przy współpracy Instytutu Łączności, Radia Wrocław i Politechniki Wrocławskiej.
Budżet projektu: ponad 5 mln zł.
Więcej o tym projekcie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą autora lub źródła.
satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.