Unicable

Unicable – nowe rozwiazanie satelitarne

Technika instalacyjna idzie z duchem czasu. Jeszcze do niedawna opisane poniżej rozwiązanie nie było możliwe do wykonania. Obecnie dzięki tej technice można doprowadzić nawet 4 sygnały sat przy użyciu jednego przewodu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu konwerterów i multiswitchy „UNICABLE”.
Jeden warunek bardzo ważny – wszystkie podłączone dekodery muszą wspierać tę technologię, inaczej nie będą działać prawidłowo.

Dekodery muszą być przystosowane do współpracy z tego typu konwerterami lub multiswitchami.
Lista dekoderów polskich operatorów współpracujących z unicable:

Cyfrowy Polsat:

nc+:

 

Jeżeli masz wątpliwości – należy sprawdzić w instrukcji obsługi lub w menu dekodera. Często ta technika nazywana – technologią jednokablową.
Jeżeli nie masz pewności zapytaj operatora lub producenta dekodera. Możesz również zapytać mnie tutaj
W zależności od modelu konwertera mamy kilka wyjść do wykorzystania. Kolorem złotym producenci oznaczają wyjście unicable. Zwykłe f-ki to wyjścia tradycyjne do podłączenia single fuulband. W zależności od modelu konwertera
wyjść uniwersalnych mamy jedno lub dwa. Do nich możemy podłączyć dodatkowy dekoder, który pracuje w standarcie single fuulband.

(na zdjęciach podłączenie przewodu do konwertera oraz konwertery jednokablowe).

 

 

Podział sygnału
Najbardziej popularny jest podział przy wykorzystaniu konwertera jednokablowego i rozdzielaczy sygnału. W ten sposób jednym przewodem możemy przesłać aż 4 sygnały.
Musimy jednak pamiętać że do podłączenia każdego dekodera dwugłowicowego wykorzystamy 2 sygnały (2 porty). Więcej tutaj. Do wyboru mamy podział z wykorzystaniem rozdzielaczy sygnału lub multiswitcha.

 

 

Schemat z wykorzystaniem rozdzielaczy sygnału wygląda następująco
Na rysunku: Rozdzielacz satelitarny oraz konwerter jednokablowy.

W ten sposób możemy dokonać transmisji sygnału satelitarnego bezpośrednio z konwertera do max. 4 dekoderów.
Natomiast jeżeli sygnał chcemy podłączyć do większej ilości dekoderów, instalację musimy wykonać z wykorzystaniem multiswitcha . Schemat rozprowadzenia przewodów.

INSTALACJA UNICABLE


Ustawienia dekodera

Aby dekoder poprawnie działał należy w menu dekodera zmienić ustawienia DISEQC z domyślnych na własne.

 


Każdy dekoder podłączony do instalacji, musimy skonfigurować wybierając w ustawieniach port na którym będzie korzystał z sygnału satelitarnego.

Częstotliwości portów

Nr. portu / SCR Częstotliwość
Port 1 / SCR0 1210 MHz
Port 2 / SCR1 1420 MHz
Port 3 / SCR2 1680 MHz
Port 4 / SCR3 2040 MHz

zobacz również kontynuację tematu „Unicable 2

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może Ci się spodobać

1 komentarz “Unicable

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.