Telewizja po LAN

TV po LAN

Niewątpliwie jest to bardzo ciekawy temat. Wiele osób szuka tego typu rozwiązania, z powodu złego zaprojektowania instalacji w momencie budowy lub remontu.

W ostatnim czasie podjąłem się zlecenia zleconego przez jedną z lubelskich firm. Postanowiłem dobrze zbadać temat u producentów sprzętu. Tak jak podejrzewałem, szybko natrafiłem na urządzenie umożliwiające taki sposób.

Muszę na początku zaznaczyć że sygnał tv naziemnej ma być nie konwerterowany do sygnału lan, zamieniony ma być tylko przewód transmisyjny z koncentryka na lan.
Niestety po krótkim przeanalizowaniu kosztów, doszedłem do wniosku że ze względu na zastosowanie tego typu urządzeń koszty wzrastają.

Oczekiwania przedstawia poniższy film

Podczas testów zauważyłem dość duże tłumienie siły sygnału, dlatego stratę sygnału musiałem zrekopensować wstawiając przed transformator TV-LAN wzmacniacz. Udało się zrekopensować stratę, zachowując BER na poziomie 32 dB.
Oczywiście strata sygnału DVB-T zależy od kategorii skrętki oraz od długości przewodów.
Jak zauważyłeś oprócz transmisji sygnału DVB-T, dzięki zastosowaniu transformatorów tv-lan możemy po „skrętce” doprowadzić dodatkowo sieć ethernet. Tutaj w zleceniu było to konieczne do zrealizowania.

TV po skrętce LAN
TV po skrętce LAN

Dzięki temu mogłem rozprowadzić sieć na poszczególne pomieszczenia. Mogłem użyć dodatkowego routera zapewniającego dostęp do sieci internetowej dla urządzeń WI-FI, oraz na podłaczenie drukarek sieciowych w firmie.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, proszę o kontakt ze mną.

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może Ci się spodobać

3 dla “Telewizja po LAN

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.