W związku z nadchodzącymi świętami i zwiększonym ruchem - czas na realizację usługi może być wydłużony. Nie czekaj na ostatnią chwilę - zamów usługę już dziś. Szczegóły pod numerem infolinii.

Pierwsza instalacja, aktywacja w nc+

Pierwsza instalacja, aktywacja w nc+. Wiele osób pyta nas o kolejność i procedurę pierwszej instalacji i aktywacji dekoderów nc+. Oczywiście nasze informacje zawierają niezbędne podstawowe czynności, nie uwzględniają szczegółów opisanych poszczególnych opcji. Wobec dużego zainteresowania tym tematem przedstawiam szczegółowe informacje.

nc+ aktywacja dekodera

   1. Na początku musimy założyć antenę satelitarną i poprawnie ją ustawić w/g wskazówek.
    – montaż anteny musi być dokonany na stabilnym uchwycie,
    – w miejscu umożliwiającym widoczność antenie w kierunku południowym.
    – najlepiej wybrać miejsce z dobrym dostępem dla osoby serwisującej.
   2. Rozpakować dekoder z opakowania, do pilota zamontować baterie, następnie podłączyć dekoder do odbiornika odpowiednim przewodem (scart, hdmi)
   3. Podłączyć przewód antenowy (lub przewody) do dekodera.
   4. Teraz możemy włączyć odbiornik tv.
   5. Upewnij się że w dekoderze znajduje się karta abonencka, poprawnie włożona do slotu czytnika kart. (wg. instrukcji)
   6. Nadszedł czas na podłączenie dekodera do zasilenia.
   7. Dekoder samoczynnie przejdzie do ekranu aktywacyjnego.
   8. Jeżeli ekran aktywacyjny wyświetli brak sygnału antenowego należy sprawdzić podłączenia przewodów antenowych oraz zarobienie końcówek typu „F” na tych przewodach.
   9. Jeżeli korzystasz z konwertera lub multiswitcha „Unicable” należy dokonać konfiguracji ustawień anteny w dekoderze. Tutaj opisaliśmy konfigurację dekoderów pod Unicable.
   10. Po wykonaniu tych czynności należy poczekać na otrzymanie uprawnień. Patrz foto 1.
   11. Jeżeli umowa została podpisana wcześniej np. tydzień lub dłużej można przejść natychmiast do punktu 13.
   12. Pozostawić włączony dekoder i poczekać na aktywację karty i dekodera. Jeżeli po upływie max. kilku godzin, dekoder pozostaje nadal zablokowany (brak dostępu do kodowanych kanałów z oferty) należy przejść do puntu następnego.
   13. Zadzwonić na infolinię 801 044 944* Z telefonów komórkowych: 22 310 47 47, wybrać połączenie z konsultantem (0) i zlecić aktywację karty i dekodera lub wybrać (1) aby wykonać automatyczną aktywację karty.

Dostęp do kanałów płatnych jest ograniczony w przypadkach:

 • Podłączenia nowego dekodera (pierwsza aktywacja)
 • Odłączonego dekodera od zasilania lub od anteny przez dłuższy czas
 • Braku płatności za abonament w terminie
 • Awarii anteny lub instalacji antenowej


Ekran aktywacyjny dekodera nc+

W takim przypadku pojawi się na ekranie ekran aktywacyjny. W przypadku braku powyższego ekranu zależy włączyć dekoder na kanale 11 czyli TVP 1 HD i poczekać kilka godzin. Jeżeli po tym czasie nie uzyskamy dostępu do kanałów kodowanych lub chcemy przyśpieszyć ten proces należy postąpić wg. punktu 9. 

 

Multiroom NC+ aktywacja multiroom

W tym przypadku oprócz w/w czynności należy zadbać o połączenie pomiędzy dekoderami. Połączenie można wykonać przewodowo (skrętka czteroparowa min. 4 kategorii) lub bezprzewodowo. Dekodery można podłączyć do switch-a sieciowego lub do routera wi-fi.

Więcej o konfiguracji sieci i połączenia multiroom przeczytasz tutaj Informacje o multiroom nc+.

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

To również może Cię zainteresować

4
Dodaj komentarz do strony

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JanuszRichiStefan z Lublina Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Janusz
Gość
Janusz

Witam ! Posiadam od wielu lat sprzęt VU+, obecnie Ultimo 4k, duży pakiet z nc+ i kartę Cameleon z jeszcze cyfry+. Wszystko działoło ok. do dzisiaj. Doszło do tego, czego sie spodziewaliśmy. NC+ nie pozwala więcej oglądać siebie na nie ich sprzęcie. Szkoda. Będą mieli niedługo jednego abonenta mniej. Ale do rzeczy. Chcę jeszcze pooglądać ich, do momentu, kiedy nie zdecyduję o innym dostawcy. Mam od nich dekoder DSIW74 i chciałbym uruchomić na nim moją kartę. Dekoder jest podłączony prawidłowo, antena również (Tuner A Hotbird, Tuner B Astra. Standart DVB przełączony na DVB-S2 , sygnał 76 proc, 96 proc. Niestety… Czytaj więcej »

Janusz
Gość
Janusz

Dziękuję za szybką odpowiedź!
Sygnał na Hotbird i na Astra jest b. mocny. Antena jest na pewno dobrze ustawiona i diseqc prawidłowo skonfigurowany. Sprawdziłem dla pewności na Ultimo4k. Tam dziala ok. Też myślę, że ma to coś wspólnego z sygnałem.
Drugie pytanie. Czy NC+ ma w ofercie moduły CAM CI+ do takiej karty? niestety nie można nic znależć na ich stronie. Jest to jakaś opcja, chociaż ze wzgl. na ich jednostrumieniowość mało dla mnie interesujące

Richi
Gość
Richi

Kupiłem nc +na Allegro Tv -PackHD z karta moduł Cam w systemie Conax włożyłam do Tv który ma wbudowany satellite nastawilem antena satelitarna wybrało ponad 350kanałów wyszedł komunikad na czarnym tle sygnał zakodowany.Co mam zrobić?lub co zrobić powinienem proszę o wskazówki

Stefan z Lublina
Gość
Stefan z Lublina

Bardzo czytelnie i w zrozumiały dla mnie sposób opisane wskazówki aktywacji dekodera. Męczyłem się z tym kilka godzin aż trafiłem tutaj. Dziękuję za kawał dobrej roboty, który pozwolił mi zaoszczędzić następnych kilku godzin pracy.

.[brak komunikatów]