Pierwsza instalacja, aktywacja w nc+

Pierwsza instalacja aktywacja w nc+. Na prośbę wielu osób opiszę kolejność wykonania niezbędnych czynności w celu pierwszego uruchomienia dekoderów nc+. Możliwość podłączenia dekodera do internetu czy konfiguracja multiroom zależy od posiadanego modelu dekodera.

 

  • W pierwszej kolejności musimy zamontować i ustawić antenę satelitarną. O tym jak to wykonać piszemy tutaj Montaż zestawu satelitarnego.
  • Następnie musimy doprowadzić przewód z sygnałem antenowym.
  • Po podłączeniu dekodera do odbiornika telewizyjnego odpowiednim przewodem 

A. HDMI – dla odbiorników HD Ready, Full HD oraz Ultra HD/4K

B. HDMI z przejściówką na DVI – dla starszych odbiorników HD Ready lub monitorów

C. EURO/SCART – dla pozostałych odbiorników

należy podłączyć przewód lub przewody antenowe (w zależności od modelu dekodera)

  • Teraz możemy włączyć telewizor, wybrać odpowiednie wejście następnie włączamy dekoder.
  • W przypadku korzystania z usługi multiroom należy zapewnić łączność między dekoderami. Możemy to wykonać z wykorzystaniem domowej sieci WI-FI lub przewodowo. Połączenie z siecią domową możemy wykorzystać w celu połączenia z internetem. Możliwość podłączenia bezprzewodowego zależy od posiadanego modelu. Szczegółowo opisaliśmy to w materiale Multiroom nc+.
  • Po uruchomieniu dekodera, które może potrwać dłuższą chwilę, na ekranie pojawi się taka plansza.

Powyższa plansza informuje nas o prawidłowym ustawieniu anteny oraz o prawidłowym podłączeniu dekodera do anteny satelitarnej. Powyższa plansza przedstawia podłączenie do dekodera dwóch sygnałów antenowych (ANT1 oraz ANT2). Dotyczy to tylko wybranych dekoderów. W przypadku pozostałych na planszy przedstawiony będzie widok sygnału tylko z jednej anteny.

  • W przypadku dekoderów pracujących w multiroom, pojawi się nam jeszcze informacja o prawidłowym lub nieprawidłowym ustawieniu sieci.
  • Teraz musimy poczekać na aktywację dekodera i karty oraz otrzymanie uprawnień czyli uzyskanie dostępu do kanałów płatnych. Zazwyczaj trwa to od kilku minut do maksymalnie kilku godzin. Jeżeli po tym czasie dekoder nie odbiera kanałów zgodnie z umową lub w celu przyspieszenia – możemy zadzwonić na infolinię: 22 310 47 47 (koszt połączenia zgodnie z twoim abonamentem).
 

Powyżej kilka plansz widocznych podczas uruchamiania dekodera nc+.

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.