Pierwsza instalacja, aktywacja w nc+

Pierwsza instalacja aktywacja w nc+. Na prośbę wielu osób opiszę kolejność wykonania niezbędnych czynności w celu pierwszego uruchomienia dekoderów nc+. Możliwość podłączenia dekodera do internetu czy konfiguracja multiroom zależy od posiadanego modelu dekodera.

 

  • W pierwszej kolejności musimy zamontować i ustawić antenę satelitarną. O tym jak to wykonać piszemy tutaj Montaż zestawu satelitarnego.
  • Następnie musimy doprowadzić przewód z sygnałem antenowym.
  • Po podłączeniu dekodera do odbiornika telewizyjnego odpowiednim przewodem 

A. HDMI – dla odbiorników HD Ready, Full HD oraz Ultra HD/4K

B. HDMI z przejściówką na DVI – dla starszych odbiorników HD Ready lub monitorów

C. EURO/SCART – dla pozostałych odbiorników

należy podłączyć przewód lub przewody antenowe (w zależności od modelu dekodera)

  • Teraz możemy włączyć telewizor, wybrać odpowiednie wejście następnie włączamy dekoder.
  • W przypadku korzystania z usługi multiroom należy zapewnić łączność między dekoderami. Możemy to wykonać z wykorzystaniem domowej sieci WI-FI lub przewodowo. Połączenie z siecią domową możemy wykorzystać w celu połączenia z internetem. Możliwość podłączenia bezprzewodowego zależy od posiadanego modelu. Szczegółowo opisaliśmy to w materiale Multiroom nc+.
  • Po uruchomieniu dekodera, które może potrwać dłuższą chwilę, na ekranie pojawi się taka plansza.

Powyższa plansza informuje nas o prawidłowym ustawieniu anteny oraz o prawidłowym podłączeniu dekodera do anteny satelitarnej. Powyższa plansza przedstawia podłączenie do dekodera dwóch sygnałów antenowych (ANT1 oraz ANT2). Dotyczy to tylko wybranych dekoderów. W przypadku pozostałych na planszy przedstawiony będzie widok sygnału tylko z jednej anteny.

  • W przypadku dekoderów pracujących w multiroom, pojawi się nam jeszcze informacja o prawidłowym lub nieprawidłowym ustawieniu sieci.
  • Teraz musimy poczekać na aktywację dekodera i karty oraz otrzymanie uprawnień czyli uzyskanie dostępu do kanałów płatnych. Zazwyczaj trwa to od kilku minut do maksymalnie kilku godzin. Jeżeli po tym czasie dekoder nie odbiera kanałów zgodnie z umową lub w celu przyspieszenia – możemy zadzwonić na infolinię: 22 310 47 47 (koszt połączenia zgodnie z twoim abonamentem).
 

Powyżej kilka plansz widocznych podczas uruchamiania dekodera nc+.

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.