Odbiór angielskich programów satelitarnych w Polsce

Jeżeli jesteś zainteresowany odbiorem angielskojęzycznych programów dostępnych z satelity to należy tutaj wymienić satelitę ASTRA 2 z pozycji 28,2 E. Znajdziemy tutaj największą liczbę angielkojęzycznych niekodowanych kanałów. Kwestia zasięgu sygnału angielskich programów darmowej platformy satelitarnej Freesat to przedmiot wielu dyskusji prowadzonych przez internautów na wielu forach internetowych.
Wokół tematu odbierania angielskiej telewizji w Polsce przez lata narosło bardzo wiele mitów oraz legend w rezultacie których dla większości osób temat ten został bardzo spłycony do wszędzie spotykanego twierdzenia, że do odbioru angielskiej telewizji koniecznie trzeba instalować ogromną antenę satelitarną o średnicy 2 lub 3 metrów w zależności od rejonu Polski.

Odbiór angielskich programów satelitarnych w Polsce
Odbiór angielskich programów satelitarnych w Polsce

Różne wiązki sygnału z satelity 28,2 E

Warto zaznaczyć jednak, że twierdzenie to jest jedynie częściowo uzasadnione gdyż dotyczy wyłącznie niewielkiej grupy kilkudziesięciu programów nadawanych w ramach tzw. wiązki kierunkowej „UK beam” podczas gdy ponad 150 pozostałych programów darmowej angielskiej platformy satelitarnej Freesat to kanały, których zasięg obejmuje całą Polskę.
Oznacza to, że większość kanałów angielskich i anglojęzycznych nadawanych z satelity Astra 2 28.2E jest dostępna w Polsce za pośrednictwem niewielkich anten 80/90.

Odbiór Angielskich programów satelitarnych w Polsce

Powyższe mapki oraz informacje o zasięgu sygnału programów angielskiej telewizji z satelitów Astra 2 [28.2°E] dotyczą tylko i wyłącznie wiązki europejskiej, której sygnał doskonale pokrywa obszar Europy kontynentalnej (w tym całej Polski).

Kilka słów o UK Spot Beam

Warto jednak wiedzieć, że oprócz opisanych programów dostępnych w Europie (i w Polsce) za pośrednictwem systemu satelitarnego Astra 2 28.2E transmitowane są także dodatkowe programy, których odbiór w Polsce jest niemożliwy lub celowo bardzo utrudniony przez użycie specjalnej metody emisji sygnału tzw. wiązki kierunkowej „UK Spot Beam„.

W ramach tej bardzo specyficznej wiązki sygnału nadawane są niektóre popularne brytyjskie programy bezpłatnej telewizji Freesat (min. BBC, Channel4,ITV, Five,More4..).
Celem zastosowania wiązki UK Spot Beam jest odcięcie mieszkańców Europy Wschodniej i Centralnej (w tym Polski) od darmowego czyli niekodowanego przekazu wybranych kanałów wchodzących w skład Freesat.

To właśnie na kanałach wiązki kierunkowej UK Beam koncentrują się liczne dyskusje na forach tematycznych i to jej istnienie stanowi przyczynę dla której powstały legendy o gigantycznych antenach oraz niemożliwości odbioru angielskiej darmowej telewizji Freesat w Polsce.

Pamiętać jednak należy, że zjawisko UK Spot Beam dotyczy jedynie wybranych programów a nie całego satelity ASTRA 2 28.2E.
Większość kanałów tego satelity dostępna jest w całej Europie.

Angielskie i anglojęzyczne programy bezpłatnej brytyjskiej platformy satelitarnej Freesat dostępne w Polsce z anten satelitarnych o standardowych rozmiarach (80-90cm). Zestawienie darmowych programów angielskich Freesat tu zamieszczone uwzględnia zmiany w emisji sygnału z satelitów Astra 2 28.2°E z 29.06.2015 związane z przełączeniem sygnału wyłączonego starego satelity Eutelsat 28A oraz przełączeniem części programów na nowe parametry nadawcze.
Zestawienie uwzględnia tylko i wyłącznie kanały nadawane w ramach wiązki europejskiej systemu satelitarnego Astra 2 28.2°E oraz celowo pomija kanały wiązki kierunkowej UK Spot Beam niedostępne w Polsce. Zestawienie przedstawia tylko kanały odbieralne za pośrednictwem typowych anten 80/90cm z satelity Astra 2.

Przykładowe kanały dostępne dla Polski

Widoczne powyżej zestawienie przedstawia tylko niektóre spośród ponad 150 darmowych programów satelitarnych dostępnych z satelity Astra 2 28.2E w Polsce dla posiadaczy anten satelitarnych o standardowych rozmiarach 80-90cm. Zestawienie to celowo pomija kanały angielskie z wiązki kierunkowej UK beam czyli pomija niektóre kanały angielskie celowo niedostępne w Polsce.

Dekodery do odbioru 

Do oglądania angielskich programów w Polsce wystarczy jednorazowo zakupić polski dekoder satelitarny.
Wszystkie programy darmowej platformy satelitarnej Freesat są niekodowane, co oznacza że do oglądania tych programów nie potrzebujesz żadnej karty abonenckiej.
Cyfrowy dekoder satelitarny dostępny jest na własność bez umowy i bez abonamentu.
Płacisz tylko raz nie ma żadnych dalszych comiesięcznych dodatkowych opłat.

Oferujemy dekodery do odbioru angielskiej telewizji – z poukładaną i pogrupowaną tematycznie listą kanałów niekodowanych FREESAT.
Instalacja darmowej platformy Freesat nie wymaga żadnej aktywacji.
Kanały dostępne są od razu po podłączeniu dekodera do telewizora oraz prawidłowo ustawionej anteny satelitarnej.
Cena dekodera zależy od jego rodzaju a ściślej mówiąc od możliwości odbiorczych jakie oferuje dany dekoder.

 

 

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.