Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym

Autor , źródło:

Systemy Antenowe, satkurier.pl

Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym to częste pytanie kierowane do nas. Obecnie cała technika połączeń w instalacjach RTV opiera się ta tym typie złącz. Telewizja naziemna, kablowa, satelitarna czy instalacje zbiorcze wykonywane są z użyciem tego złącza.  Różnorodność złącz F jest ogromna. Od tanich chińskich nakręcanych przez złącza zaciskane, kompresyjne, samokompresyjne po złącza typu CaP. Musimy pamiętać że przewody antenowe występują na rynku w różnych normach z różnymi średnicami i należy dobrać średnicę wtyku do średnicy przewodu. Zapewni nam to bezproblemowy montaż jak również niezawodność w używaniu. Poniżej prezentujemy film produkcji satkurier.pl

Niestety na filmie autorzy zapomnieli o złączach zaciskanych w sześcian lub w stożek. Może ze względu na małą popularność tych złącz. Najczęściej ten typ złącza używany jest przez sieci kablowe. My również posiadamy i używamy ten rodzaj złącza. Zaciskanie złącza F zaciskowego pokazane na foto poniżej.

Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym
Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym  Foto: Systemy Antenowe
Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym  Foto: Systemy Antenowe
Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym  Foto: Systemy Antenowe

Ponadto posiadamy wszystkie wymienione rodzaje złącz. Na życzenie klienta istnieje możliwość montażu złącz wybranych przez klienta.

Życzymy miłego majsterkowania.

Polecamy nasze usługi 🙂

Powrót do Poradnika

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.