Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym

Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym to częste pytanie kierowane do nas. Obecnie cała technika połączeń w instalacjach RTV opiera się ta tym typie złącz. Telewizja naziemna, kablowa, satelitarna czy instalacje zbiorcze wykonywane są z użyciem tego złącza.  Różnorodność złącz F jest ogromna. Od tanich chińskich nakręcanych przez złącza zaciskane, kompresyjne, samokompresyjne po złącza typu CaP. Musimy pamiętać że przewody antenowe występują na rynku w różnych normach z różnymi średnicami i należy dobrać średnicę wtyku do średnicy przewodu. Zapewni nam to bezproblemowy montaż jak również niezawodność w używaniu. Poniżej prezentujemy film produkcji satkurier.pl

Niestety na filmie autorzy zapomnieli o złączach zaciskanych w sześcian lub w stożek. Może ze względu na małą popularność tych złącz. Najczęściej ten typ złącza używany jest przez sieci kablowe. My również posiadamy i używamy ten rodzaj złącza. Zaciskanie złącza F zaciskowego pokazane na foto poniżej.

Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym
Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym  Foto: Systemy Antenowe
Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym  Foto: Systemy Antenowe
Jak wykonać złącze F na kablu koncentrycznym  Foto: Systemy Antenowe

Ponadto posiadamy wszystkie wymienione rodzaje złącz. Na życzenie klienta istnieje możliwość montażu złącz wybranych przez klienta.

Życzymy miłego majsterkowania.

Polecamy nasze usługi 🙂

Powrót do Poradnika

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.