Jak ustawić antenę radia FM

Materiał dostępny tylko dla zalogowanych.


Zaloguj się aby uzyskać dostęp do treści.

lub użyj konta z poniższych portali:

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

4 thoughts on “Jak ustawić antenę radia FM

  1. Witam, wszystko zależy jaki model anteny i w jakiej polaryzacji na pana terenie są nadawane stacje radiowe. Polaryzacja anteny musi być zgodna z polaryzacją sygnału nadawanego na pana terenie.

   1. Dzięki za odpowiedź
    Mieszkam w W-wie w bloku dość wysoko,antene mogę umieścić na dachu(40m)Antena nie widzi PKiN, (odległość w linii prostej ok5 km), jest lekko przysloniety przez maszynownie dzwigu. Chcę aby w mieszkaniu można było podłączyć 5 wież. Antena może być kilka stopni (10),przesunieta,aby nie trafiać w ścianę.
    Czy można zmierzyć sygnał bez specjalistycznego sprzętu (jaki)
    Pozdrawiam

    1. Siła sygnału oraz jego parametry są uzależnione od zbyt wielu czynników. Odległość, przeszkody powodujące odbicia sygnału, wysokość anteny odbiorczej, wysokość anteny nadawczej, moc nadajnika, charakterystyka anteny oraz jej zysk, charakterystyka przewodu antenowego, długość przewodu to tylko nieliczne czynniki mającę wpływ na siłę i jakość sygnału radiowego. Pomiar sygnału wykonujemy po wykonaniu instalacji. Są programy typu TelSat czy SatNet lecz są to programy pozwalające poprawnie zaprojektować instalację z uwzględnieniem wzmocnienia wzmacniaczy, tłumienności przewodów itd.

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.