Test TV Box dla Play Now TV

Autor , źródło:
Anita Kaźmierska
Użytkowanie

Ekran główny to najważniejszy element interfejsu TV Boxa. Można go wywołać praktycznie w dowolnej chwili dedykowanym, fioletowym klawiszem na pilocie.

W lewym górnym rogu znajduje się ikona lupki. Po jej kliknięciu można przejść do wyszukiwania Google. To dość ciekawe narzędzie. Przykładowo po wpisaniu „fox” i kliknięciu OK, wyświetla się wykaz treści znalezionych w różnych aplikacjach, np. YouTube, Filmy, Kanały TV, Play Now, Play Kino, Filmy i seriale.

Kolejny element ekranu głównego to Polecane, podzielony na sekcje: Teraz w mojej TV, Oglądaj dalej, Wszystkie kanały, Polecamy w wypożyczalni, HBO poleca, Warto zobaczyć, Filmy fabularne, Dla dzieci i Ostatnio oglądane.
 

Ekran główny TV Box z wyświetlonym elementem Polecane

Telewizja jest sprytnie podzielona na Teraz w TV i Kanały TV. W ramach pierwszego z tych elementów otrzymujemy wyświetlony w formie ułożonych według kategorii kafelek wykaz aktualnie nadawanych programów (wraz z paskiem postępu wskazującym, ile audycji już upłynęło). Wśród kategorii mamy takie, jak: Teraz w mojej TV, Dokumenty, HBO, Informacje, Filmy i seriale, Sport, Styl życia, Rozrywka i Wszystkie. Teraz w TV można wywołać także przyciskiem Program na pilocie w jego dolnej części. Kanały TV to lista kanałów dostępnych w subskrybowanych przez nas pakietach. Są prezentowane w formie kafelek z ikonami poszczególnych stacji z numerami EPG w prawym górnym rogu.
 

Telewizja na TV Box: sekcja Teraz w TV
Fragment listy kanałów telewizyjnych na TV Box

Wideo to ogromny zbiór materiałów wideo, zarówno tych dostępnych bezpłatnie w naszym pakiecie, jak i tych, do oglądania których należy dokupić dodatkowy pakiet, np. HBO. Treści są podzielone na kategorie, np. Akcja, Dla dzieci, Dokument, Komedia, Seriale. Po wejściu w daną kategorię można sortować treści według alfabetu, daty dodania i daty produkcji.
 

Wideo – lista materiałów wideo dostępnych do obejrzenia na TV Box

Kolejny element ekranu głównego – Wypożyczalnia, to baza filmów, które za jednorazową opłatą można wypożyczyć na okres 72 godzin (3 dni). Co ciekawe dwie produkcje są dostępne za darmo – w prezencie (każdego miesiąca dwie inne). Za resztę trzeba jednak zapłacić. Wypożyczenie filmu należy potwierdzić kodem USSD na telefonie. Koszt wiadomości USSD Premium jest doliczany do rachunku lub pobierany z pakietu złotówek, jeśli korzysta się z pakietu prepaid lub mix. Oglądanie zwiastunów jest oczywiście darmowe. Można również przeczytać rozbudowany opis każdego z filmów. Co ciekawe niektóre z pozycji filmowych są opatrzone oceną z Filmweb, co może pomóc w podjęciu decyzji o wypożyczeniu filmu. Jeśli chodzi o ceny, to przykładowo za możliwość obejrzenia filmu „Kler” trzeba zapłacić 9 zł.
 

Wypożyczalnia filmów dostępna na TV Box (dwa filmy w prezencie)

HBO GO to usługa na życzenie stworzona przez HBO Polska. Filmy, seriale i inne produkcje tam dostępne mogą oglądać jedynie subskrybenci dedykowanego pakietu HBO. Jako ciekawostkę warto dodać, że aplikacja ta ma dedykowany przycisk na pilocie, który pozwala na szybkie przejście do niej.
 

Ekran główny TV Box z podglądem propozycji dostępnych w HBO GO

Również Netflix ma swój własny przycisk oraz pozycję w menu ekranu głównego. Aby skorzystać, z tego płatnego serwisu, należy się zalogować do posiadanego już konta bądź założyć nowe.
 

Netflix

Aplikacje zbiera w sobie zainstalowane na urządzeniu aplikacje, takie jak Sklep Google Play, Filmy Google Play, YouTube, Muzyka Google Play, Gry Google Play i Netflix. Lista powiększa się o kolejne elementy po zainstalowaniu aplikacji ze sklepu. Przykładowo mogą to być TVP VOD lub Ipla.
 

Aplikacje na TV Box: zainstalowane fabrycznie + TVP VOD i Ipla zainstalowane ręcznie

Moje konto gromadzi wykaz: wypożyczonych filmów, ulubionych programów, nagrań (nagrane i zlecone) oraz notyfikacji, czyli przypomnień. Jest też tutaj informacja o pakietach (zamówionych i dostępnych do zamówienia). Można je z poziomu tego menu w łatwy sposób włączyć lub wyłączyć. Opłata jest doliczana do rachunku w Play.

Następne elementy menu ekranu głównego to omówione już wcześniej Ustawienia oraz Powiadomienia z informacjami od operatora.

2 3 votes
Article Rating

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x