Messenger bez Facebooka. Teraz możesz podjąć niełatwą decyzję

Za sprawą Unii Europejskiej Facebook zmuszony został do powrotu do korzeni. Z Messengera można korzystać jak dawniej, czyli bez konieczności posiadania konta na Facebooku. Meta pozwala już na rozwód, ale rozłam ma swoje konsekwencje.
Messenger bez Facebooka
Messenger bez Facebooka

Jeżeli wejdziecie na Facebooka może wyskoczyć wam komunikat, który przedstawiamy na zrzutach ekranu. Przypomnijmy: użytkownicy z Unii Europejskiej mogą odłączyć konta usług od głównego konta firmy Marka Zuckerberga dzięki ustawie o rynkach cyfrowych (DMA).

W komunikacie możemy wybrać, czy chcemy korzystać z Messengera z kontem na Facebooku czy też utworzyć zupełnie nowe konto. Pierwsza opcja oznacza, że zostanie wszystko po staremu. Druga wprowadza drastyczne zmiany. Wprawdzie Facebooku zaznacza, że „dotychczasowe czaty będą nadal dostępne na Facebooku”, ale jeśli poznamy szczegóły, zobaczymy, że rozstanie jest poważne.

Na stronie Centrum Pomocy Meta już inaczej opisuje, co zdarzy się po utworzeniu konta w Messengerze bez Facebooka:

Czaty z Twojego istniejącego konta na Facebooku będą dostępne na Facebooku, ale zalecamy skonfigurowanie bezpiecznej pamięci do zdalnego zapisywania wiadomości aby uniknąć utraty dostępu do historii wiadomości.

– czytamy.

 

Co ważne, na nowym koncie w Messengerze bez Facebooka nie będzie tych czatów.

Jak działa Messenger bez Facebooka?

Pozostają „kluczowe funkcje Messengera”, takie jak prywatne wiadomości, połączenia głosowe i wideo. Nie będzie można jednak korzystać z funkcji opartych na technologii Facebooka lub wymagających Facebooka do działania, takich jak czaty społecznościowe i Relacje.

Kontakty z konta na Facebooku nie zostaną przeniesione na nowe konto w Messengerze bez Facebooka. Trzeba „przesłać kontakty ze swojego urządzenia” lub wyszukać je na nowo ręcznie. Podczas zapraszania innych użytkowników do rozmowy będą musieli potwierdzić zaproszenie.

Messenger bez Facebooka tylko dla dorosłych

Osoby mające mniej niż 18 lat nie mogą rozłączyć profili. Dlaczego? Meta tłumaczy, że pracuje nad funkcjami, które „lepiej zabezpieczą te konta” i pomogą lepiej chronić.

Co zrobić, jeśli zmienisz zdanie i jednak zechcesz mieć później Messengera bez Facebooka?

Decyzja, którą teraz podjecie, nie jest na całe życie. Proces odseparowania kont (a potem ich ponownego połączenia) można przeprowadzić w każdym momencie. Przygotowana została następująca instrukcja:

 
  • Otwórz aplikację Messenger na urządzeniu mobilnym.
  • Dotknij ikonkę z trzema paskami, a następnie wejdź w Ustawienia.
  • Dotknij Prywatność i bezpieczeństwo, a następnie dotknij opcji Messenger z Facebookiem w sekcji Uprawnienia.
  • Dotknij przycisku Przestań korzystać z konta na Facebooku i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby utworzyć nowe konto w Messengerze bez Facebooka

Meta zaznacza, że można podać numer telefonu, który wcześniej powiązało się z Facebookiem, ale nie można już tego samego zrobić z adresem mailowym.

Skąd te zmiany na Facebooku, Instagramie i Messengerze?

Ustawa o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act) wprowadzona przez Unię Europejską nakłada na technologicznych gigantów liczne wymogi, które położą kres różnym praktykom powszechnie uważanym za prowadzące do monopolu i nieczystych zagrywek wobec konsumentów. W tym przypadku chodzi o to, aby wymiana danych pomiędzy platformami (Facebook, Instagram, Messenger) nie odbywała się bez zgody użytkownika, tak jak miało to miejsce dotychczas.

Więcej o zmianach, które zostaną wprowadzone dzięki Unii Europejskiej:

 

Źródło:

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.