TVP dubluje kanały w telewizji naziemnej

25 lipca br. w eksperymentalnym multipleksie TVP nadawanym w DVB-T2/HEVC dokonano następujących zmian: dodano kanały HD TVP1, TVP2 i TVP Info, a usunięto TVP Kobieta w HD. Pakiet nadal zawiera kanały: TVP Kultura, TVP3 Warszawa, TVP Rozrywka i TVP Dokument w HD. Wszystkie dołączone kanały są dublami: TVP1, TVP2 i TVP Info w HD są już dostępne w MUX 3, natomiast usunięty TVP Kobieta nadal jest nadawany w MUX 8, jednak tylko w rozdzielczości SD.

TVP dubluje kanały w telewizji naziemnej
TVP dubluje kanały w telewizji naziemnej
Należy zaznaczyć, iż jest to multipleks eksperymentalny, więc jego oferta programowa może ulegać zmianom. Telewizja Polska posiada pozwolenia na korzystanie z tych częstotliwości maksymalnie do 23 czerwca 2023 roku. Jednak nie można wykluczyć ich przedłużenia w przyszłości przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Przypomnijmy, że podstawowym multipleksem naziemnej telewizji cyfrowej używanym przez TVP jest MUX 3, który jednak nadal jest dostępny w starszym standardzie DVB-T. Nadawca publiczny korzysta także z jednego slotu w MUX 1 na potrzeby TVP ABC (już w DVB-T2) oraz z połowy pojemności MUX 8 (nadal DVB-T).

Pozycje LCN kanałów TVP w ramach regularnych emisji:

1 – TVP1 HD (DVB-T)
2 – TVP2 HD (DVB-T)
3 – TVP3 (DVB-T)

28 – TVP ABC (DVB-T)
29 – TVP ABC HD (DVB-T2)
30 – TVP Kultura (DVB-T)
31 – TVP Historia (DVB-T)
32 – TVP Sport HD (DVB-T)
34 – TVP Info HD (DVB-T)
35 – TVP Kobieta (DVB-T)

Pozycje LCN kanałów TVP w testowym MUX DVB-T2/HEVC:

36 – TVP1 HD HEVC (DVB-T2)
37 – TVP2 HD HEVC (DVB-T2)

83 – TVP Kultura HD HEVC (DVB-T2)
84 – TVP3 Warszawa HD HEVC (DVB-T2)
85 – TVP Rozrywka HD HEVC (DVB-T2)
86 – TVP Dokument HD HEVC (DVB-T2)
87 – TVP Info HD HEVC (zamiast TVP Kobieta HD HEVC) (DVB-T2)

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.