Apel o szczególną wrażliwość w okresie zimowym

W związku z możliwością pojawienia się w najbliższym czasie znacznych spadków temperatury apelujemy do naszych mieszkańców o zwiększenie uwagi na los osób wymagających szczególnej troski: bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, oraz osób nie będących w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb w czasie zimy.

Apel o szczególną wrażliwość w okresie zimowym

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób pozbawionych opieki. Trudne warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych i niepełnosprawnych. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Każdej zimy osoby bezdomne szukają schronienia w piwnicach, na strychach, klatkach schodowych, opuszczonych budynkach i w węzłach ciepłowniczych. Wiele z nich próbuje przetrwać ten trudny okres w altankach ogrodowych.

Zwracamy się z apelem do naszych mieszkańców o alarmowanie odpowiednich służb działających na terenie naszej gminy o wszelkich zagrożeniach wynikających z zimowej aury. Telefon przypadkowego przechodnia już nie raz uratował czyjeś życie. Zachęcamy do pomocy międzysąsiedzkiej, szczególnie w miejscowościach, do których istnieje ograniczony dostęp środków komunikacji publicznej, nic nie zastąpi bowiem zwykłej ludzkiej czujności i wrażliwości.

W przypadku uzyskania informacji o osobach potrzebujących pomocy na terenie Gminy Niemce prosimy o pilny kontakt:

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemcach tel. 81 756 17 66
  • Komisariat Policji w Niemcach tel. 81 756 17 97,
  • Ośrodek Zdrowia w Niemcach tel. 81 756 15 50
  • Ośrodek Zdrowia w Krasieninie tel. 81 756 67 00
  • Ośrodek Zdrowia w Ciecierzynie tel. 81 756 13 91

 Telefony alarmowe:

  • Policja – 997, 112
  • Straż Pożarna – 998
  • Pogotowie – 999

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie – całodobowy telefon interwencyjny – 987 – w ramach którego można uzyskać między innymi informacje, a także zgłosić zagrożenie życia i zdrowia.   

Wykaz placówek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa lubelskiego, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [335.58 KB]

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

One thought on “Apel o szczególną wrażliwość w okresie zimowym

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.