Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja

Telewizja Polska zapowiedziała w specjalnie przygotowanym spocie, że od 12 maja br. główny program informacyjny TVP1 „Wiadomości” będzie prezentowany widzom w nowej odsłonie. Dziennik nie dość, że będzie nadawany z nowego studia, to zostanie dodatkowo opatrzony oprawą graficzną przygotowaną przez Platige Image

Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja
Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja

Firma produkcyjna Platige Image poinformowała o współpracy z TVP dotyczącej oprawy graficznej „Wiadomości” w lipcu ub.r. Wtedy też rozpoczął się remont studia, który potrwał do jesieni. Następnie prowadzono testy technologiczne i dopracowywano czołówkę programu.

Oprawa wizualna studia została przygotowana przez Platige Image, w oparciu o systemy Vizrt. Wykorzystywane będą m.in. technologie Virtual Window oraz Augmented Reality. Podobne rozwiązanie jest stosowane w nowym studiu Polsat Sport.

Umowa z Telewizją Polską na oprawę „Wiadomości” została zawarta przez Platige Image na okres 21 miesięcy. Jej wartość wynosi ponad 8 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017, czyli co najmniej 5,6 mln zł.

Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. nowego studia doczekało się także TVP Info.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preference Center

Polityka ciasteczek

Uwaga, ta strona używa Cookies Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.