Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja

Telewizja Polska zapowiedziała w specjalnie przygotowanym spocie, że od 12 maja br. główny program informacyjny TVP1 „Wiadomości” będzie prezentowany widzom w nowej odsłonie. Dziennik nie dość, że będzie nadawany z nowego studia, to zostanie dodatkowo opatrzony oprawą graficzną przygotowaną przez Platige Image

Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja
Wiadomości TVP w nowej odsłonie od 12 maja

Firma produkcyjna Platige Image poinformowała o współpracy z TVP dotyczącej oprawy graficznej „Wiadomości” w lipcu ub.r. Wtedy też rozpoczął się remont studia, który potrwał do jesieni. Następnie prowadzono testy technologiczne i dopracowywano czołówkę programu.

Oprawa wizualna studia została przygotowana przez Platige Image, w oparciu o systemy Vizrt. Wykorzystywane będą m.in. technologie Virtual Window oraz Augmented Reality. Podobne rozwiązanie jest stosowane w nowym studiu Polsat Sport.

Umowa z Telewizją Polską na oprawę „Wiadomości” została zawarta przez Platige Image na okres 21 miesięcy. Jej wartość wynosi ponad 8 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017, czyli co najmniej 5,6 mln zł.

Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. nowego studia doczekało się także TVP Info.

0 0 vote
Article Rating
satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

guest
Zgoda RODO
Zgodnie z dyrektywą RODO, wymagalna jest akceptacja.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x