TVP3 zmieni się od 3 Kwietnia

Od 3 kwietnia 2018 r. TVP3 zmienia się dla polskich widzów. Na antenie TVP3 pojawi się jeszcze więcej lokalnych programów z regionu. Rozszerzony zostanie układ pasm lokalnych (pasm własnych Oddziałów Terenowych TVP), w ramach których pojawią się nowe audycje o tematyce regionalnej. 

 
Nowy układ pasm lokalnych TVP3
Nowy układ pasm lokalnych TVP3
  – Rozwijamy TVP 3 w sposób, który pozwoli najlepiej wykorzystać jej atuty i zasoby. Myślę, że te zmiany spotkają się z dobrym przyjęciem i zrozumieniem naszych widzów. Oddziały terenowe Telewizji Polskiej były przez lata „sferą zaprogramowanego zaniedbania”. 

– Technologia poszła w kierunku HD, Full HD i Ultra HD, a ośrodki regionalne Telewizji Polskiej nadają w rozdzielczości SD.

– To są takie nawarstwiające się zapóźnienia, które sprawiały, że Telewizja Polska nie mogła wykorzystywać tej wielkiej przewagi konkurencyjnej, jaką jest posiadanie szesnastu profesjonalnych ośrodków regionalnych, które mogą tworzyć kontent ogólnopolski

– powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

Obecność w regionie jest jednym z obszarów, w których Telewizja Polska realizuje misję telewizji publicznej. Jest blisko widzów i tematów, które ich dotyczą. Anteny regionalne TVP3 systematycznie rozszerzają ofertę programową dedykowaną widzom w swoich regionach.

Dzięki zmianom w pasmach TVP3, widz zyska częstszy i całodzienny dostęp do najbardziej aktualnych lokalnych informacji. Do tej pory lokalne serwisy informacyjne emitowane były tylko późnym popołudniem oraz wieczorem. Ponadto zyska więcej czasu antenowego poświęconego sprawom swojej miejscowości i regionu.

Nowy układ pasm lokalnych:

PASMA LOKALNE

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

SOBOTA – NIEDZIELA

07:00 – 09:00

12:30 – 13:00

14:00 – 15:00

17:30 – 20:00

21:00 – 21:30

10:00 – 12:00

17:30 – 20:00

21:00 – 21.30

6 godzin 30 minut

5 godzin

NOWOŚCI TVP3 – PROGRAMY O CHARAKTERZE  MISYJNYM

PASMO OGÓLNOPOLSKIE

WOJSKOPOLSKIE.PL
Czwartek, godz. 15.35

Jak zmieniają się polskie siły zbrojne? Jakim sprzętem dysponują? „Wojskopolskie.pl” to program pokazujący współczesne oblicze polskiej armii. Ukazujący zaangażowanie i pasję żołnierzy. Wraz z autorami programu śledzimy najciekawsze ćwiczenia i manewry na poligonach w całej Polsce. Poznamy nowinki techniczne przemysłu zbrojeniowego, zobaczymy pokazy sprzętu wojskowego, symulacje lotów a także dowiemy się o zmianach najważniejszych dla obronności kraju.

Program realizowany jest przez TVP3 Szczecin.

MOJA PRACA
Piątek, godz. 15:35

Cykl poświęcony tematom kluczowym dla pracodawców i pracowników. Poruszamy kwestie praw pracowniczych, działalności związków zawodowych, prezentujemy najnowsze dane z rynku pracy, a także porady specjalistów prawa pracy. Omówimy najnowsze trendy na rynku pracy,  stanowiska organizacji pracodawców, kwestie dialogu społecznego.

 

OCALENI
Niedziela 20:00

Ocaleni z piekła nałogu. Rozpoczęli walkę o wyjście z uzależnienia. W programie prawdziwe historie ludzi, którym się udało. Zawalczyli o swoją „normalność” i prawdziwe życie.  Rafał Porzeziński programu „Ocaleni” słucha relacji członków ich rodzin, często zmagających się ze współuzależnieniem.  W programie wystąpią też goście: eksperci, lekarze i terapeuci, którzy podzielą się z widzami swoim doświadczeniem i radą. Cykl ukazuje dramatyczne losy bohaterów, pokazując jednocześnie pozytywną wizję zmiany. Daje do myślenia. Zachęca do rozpoczęcia walki o siebie i najbliższych. Poszukamy w „zwycięzcach” cechy, która zdeterminowała ich do pracy, pomogła wyjść z uzależnienia i wreszcie poznamy osoby, które im w tym pomogły. Program ma na celu promowanie postawy i zachowań prozdrowotnych, ponieważ wyjście z uzależnienia jest początkiem drogi ku zdrowemu życiu. 

Program realizowany jest przez TVP1.

UKRYTE SKARBY
Środa 15:35

Piękna, bogata kulturowo i historycznie Polska to przewodni temat cyklu audycji. Twórcy programu zabiorą widzów w niesamowitą podróż do miejsc niezwykłych i tajemniczych. Do zapomnianych zamków warownych, do zakątków, w których kształtowała się nasza państwowość, tradycja i kultura. W wielu rejonach Polski wciąż można podziwiać cuda przyrody i wpisane w nie unikatowe zabytki pełne tajemnic i wyjątkowych historii. Dzięki autorom, poznamy miejsca niedostępne dla zwykłych turystów, nieopisane w przewodnikach, dostępne tylko wybranym osobom.

 

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE…
Sobota, godz. 12:25

Program przedstawia historie osób zaginionych, poszukiwanych przez rodzinę i najbliższych. Licząc na pomoc widzów w określeniu miejsca pobytu zaginionej osoby, przedstawiamy jej sylwetkę, opisujemy okoliczności zaginięcia oraz sposób, w jaki rodzina oraz instytucje prowadziły poszukiwania. Dziękiinformacjom od naszych widzów, wiele osób zaginionych zostało odnalezionych oraz udało się rozpoznać osoby o nieustalonej tożsamości.

Program realizowany jest przez TVP3 Katowice.

OSTOJA
Sobota, godz. 12:55

Cykl audycji przyrodniczych, który prezentuje wpływ natury i środowiska naturalnego na polską kulturę. Autorzy programu „Ostoja” prezentują polską tradycję i zwyczaje związane z dawną obyczajowością szlachecką i ziemiańską oraz szeroko pojętą tradycją łowiecką i myśliwską.

STAŁE POZYCJE TVP3 W PAŚMIE OGÓLNOPOLSKIM

CO NIESIE DZIEŃ
poniedziałek-piątek, godz. 10:30; 13:15

Poranny program TVP3, a w nim najbardziej aktualne i najciekawsze informacje ze wszystkich regionów kraju oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w ciągu dnia. W programie m.in.: materiały reporterskie, łączenia na żywo z reporterami z oddziałów terenowych TVP, rozmowy z gośćmi – bohaterami wydarzeń, świadkami oraz komentatorami, zapowiedzi materiałów interwencyjnych, przegląd regionalnych i ogólnopolskich portali internetowych, najciekawsze artykuły i wydarzenia z polskich mediów. Program ze studia w Szczecinie prowadzą dziennikarze znani z anten regionalnych.

Wszystkie wydania programu – w wersji dla osób niesłyszących.

DZIENNIK REGIONÓW
poniedziałek-niedziela, godz. 16:45;  22:00

Główny program informacyjny podsumowujący wydarzenia mijającego dnia i zapowiadający najważniejsze tematy dnia następnego. Dzięki sile 16. Oddziałów Terenowych TVP oraz ich reporterom, dotrzemy do każdego zakątka Polski. 

Główne wydanie programu o godz. 22:00 – w wersji dla osób niesłyszących.

ECHA DNIA
poniedziałek-piątek, godz. 22:30

Program poruszający aktualne lokalne problemy społeczne, polityczne i gospodarcze – w powiązaniu z polityką ogólnopolską. Przedstawia regionalne inicjatywy, ciekawe rozwiązania i sposób ich realizacji. Gośćmi programu są uczestnicy wydarzeń, przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń lokalnych, ale również przedstawiciele administracji centralnej, związków pracodawców, central związkowych oraz ekspertów z różnych dziedzin. Program reaguje na aktualne wydarzenia kulturalne, przedsięwzięcia gospodarcze, zjawiska społeczne.

TELEKURIER
poniedziałek-piątek, godz. 16:00

Program prezentuje sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym. Autorami reportaży są dziennikarze oddziałów terenowych TVP z całej Polski. Poruszają w nich tematy niechętnie ujawniane, jak korupcja, łamanie prawa, przyzwolenie na przemoc. Dziennikarze na żywo komentują bulwersujące wydarzenia. Prezentowane reportaże pokazują ludzkie dramaty i trudne sytuacje życiowe.

W każdy czwartek prezentowana jest tematyka związana z Organizacjami Pożytku Publicznego

GŁOS REGIONÓW
niedziela, godz. 12:05

Autorzy programu interwencyjnego wyruszają do miejsc najważniejszych wydarzeń, interweniują w sprawach bezpośrednio dotykających ludzi, spotkają się z bohaterami wydarzeń, poruszających opinię publiczną. Jak realizowane są decyzje samorządów? Czy są one korzystne dla zwykłych ludzi? Jakie sprawy są najważniejsze dla mieszkańców i czym interesują się lokalne gazety?

TVP3 rzetelnie informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce i jej regionach. Widzowie znajdą tu aktualne informacje krajowe oraz te dla nich najważniejsze – lokalne. Łączy ze sobą praktyczne i użyteczne informacje o najbliższym otoczeniu z atrakcyjnym przedstawieniem wiedzy o współczesnej Polsce oraz promowaniem dobrych wzorów i rozwiązań. Wspiera rozwiązywanie problemów społeczności lokalnych oraz przygląda się decyzjom samorządów i władz. To połączenie medium lokalnego z prezentacją szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, nawiązującego do idei polskich małych ojczyzn.

Całodzienny program TVP3 składa się z:

  • pasma ogólnopolskiego (tzw. pasma wspólnego) – emisja programu ogólnopolskiego, w całym zasięgu technicznym stacji;

  • pasm ośrodków terenowych (tzw. pasm własnych) – poszczególne ośrodki emitują lokalnie własne programy informacyjne, publicystyczne, społeczne, kulturalne oraz inne propozycje programowe.

TVP3 tworzą:
TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław.

TVP3 to także portal tvp3.tvp.pl – jeden z największych zbiorów materiałów video o aktualnych wydarzeniach w kraju.

Prezes TVP Jacek Kurski. Foto: Natasza Młudzik/TVP

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.