TVP ma za dużo kanałów

Prezes TVP, Jacek Kurski, powiedział w wywiadzie dla wirtualnemedia.pl, że chce zaproponować zarządowi konsolidację niektórych kanałów.

Jego zdaniem, „jest ich po prostu za dużo”.

Jednocześnie poinformował, że Telewizja Polska wycofała się z pomysłu uruchomienia drugiego kanału sportowego.

Zgodnie z tą koncepcją, jeden z nich miałby być dostępny w DVB-T, a w drugi u operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. Tak się nie stanie.

TVP ma za dużo kanałów
TVP ma za dużo kanałów

Nie będzie nowych kanałów tematycznych TVP?

Jak powiedział Jacek Kurski, TVP odchodzi od dogmatu, że zwielokrotnienie kanałów tematycznych zwiększa siłę rażenia telewizji publicznej. Jego zdaniem, uruchomienie każdego kolejnego kanału tematycznego odbywa się kosztem anteny głównej. Co więcej, Kurski chce zaproponować zarządowi TVP (zarząd jest dwuosobowy: prezes Jacek Kurski + wiceprezes Maciej Stanecki) konsolidację niektórych kanałów. Uważa, że „jest ich po prostu za dużo”. Na razie nie wiadomo, jakie kanały miał na myśli. Obecnie Telewizja Polska ma w ofercie takie kanały tematyczne, jak TVP Info, TVP Seriale, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Sport i TVP Kultura.

TVP nie uruchomi drugiego kanału sportowego

Jacek Kurski powiedział, że TVP nie będzie się rozdrabniać na dwa kanały sportowe. Przypomnijmy, że dla drugiego kanału rozważne były nazwy TVP Sport Max lub TVP Sport Premium. Jednak aby TVP Sport mógł pojawić się w DVB-T, niezbędna jest renegocjacja umów z operatorami kablowymi. Prezes TVP powiedział w wywiadzie, że jest zwolennikiem umieszczenia TVP Sport HD w MUX 3, czego skutkiem byłoby przesunięcie TVP Kultura i TVP Historia do MUX 8. Byłoby to możliwe, jeśli z początkiem 2017 roku obowiązywać zaczęłaby nowelizacja ustawy abonamentowej.
 

– Jeśli nowelizacja zapewni finansowanie na takim poziomie, na który liczymy, to będzie opłacało się odejść od umów reemisyjnych z kablówkami i wejść z dużą ofertą na otwarty kanał na multipleksie – powiedział Jacek Kurski na temat ewentualnego wprowadzenia TVP Sport do DVB-T (za wirtualnemedia.pl).

Jakie kanały TVP trafią do MUX 8?

2 grudnia 2016 roku oferta kanałów komercyjnych w MUX 8, obejmująca Zoom TV, Nowa TV, WP1 i Metro, będzie kompletna. Nadal nie wiadomo jednak, jakie kanały do ósmego multipleksu wprowadzi TVP. Choć, jak powiedział prezes TVP, nadawca wkrótce się do tego odniesie.
 

– Do tej pory TVP nie musiała się do tego odnosić, bo multipleks ósmy nie był uruchomiony. Pozostali nadawcy czekali na nasze propozycje. Teraz ruszają bez nas. Wkrótce się do tego odniesiemy – powiedział Jacek Kurski (za wirtualnemedia.pl).

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.