nc+ z prawami do Premier League do 2022

Grupa Canal+ nabyła na wyłączność audiowizualne prawa do transmisji angielskiej ligi piłkarskiej Premier League na 3 lata we Francji oraz odnowiła te prawa dla platformy nc+ w Polsce. Kanały sportowe francuskiej platformy Canal+ i polskiej nc+ będą oferować wszystkie mecze piłkarskie Premier League od 2019 do 2022 roku

nc+ z prawami do Premier League do 2022
nc+ z prawami do Premier League do 2022

Grupa Canal+ sprężyła się, by za wszelką cenę zdobyć prawa do angielskiej Premier League dla swoich platform cyfrowych we Francji i w Polsce. To było priorytet zarówno dla rynku francuskiego, ale także polskiego, by transmisje w HD i 4K z angielskiej ligi trafiły do Canal+ Group, bo ostatnio rywalizacja o prawa sportowe jest coraz trudniejsza.

Najlepsze prawa kosztują coraz więcej, a z drugiej strony jest ogromna konkurencja i to na każdym rynku o byle prawa, bo te najdroższe kupują tylko potentaci. 

Na Twitterze Canal+ Group potwierdzono, że faktycznie kupiono prawa na 3 sezony do 2022 roku. Nie podano ceny, za jaką nabyto prawa do Premier League dla Francji i Polski.

Według francuskiego operatora płatnej telewizji, odzyskanie praw do Premier League dla Francji i odnowienie dla Polski odzwierciedla dążenie Grupy Canal+ do inwestowania w wysokiej jakości treści i oferowania najlepszej oferty piłkarskiej, głównie na własnych kanałach sportowych.

Począwszy od przyszłego sezonu Grupa Canal+ zaoferuje swoim abonentom we Francji najlepsze mecze francuskiej piłki nożnej z trzema najlepszymi meczami Ligue 1, najlepszymi meczami ME, z całą Premier League oraz drugą francuską ligą Ligue 2, całą Ligą Narodów i Pucharem Świata Kobiet. Canal+ jest również właścicielem praw do francuskiej ligi Top14 rugby, Formuły 1, MotoGP, WRC, golfa i Igrzysk Olimpijskich 2020.

Grupa Canal+ twierdzi, że transakcja jest też „świetną wiadomością” dla kibiców w Polsce. 
Razem z prawami do Lotto Ekstraklasy, 50 proc. hiszpańskiej LaLigi Santander, wybranych meczów niemieckiej Bundesligi, prawami do NBA, najlepszej żużlowej na świecie PGE Ekstraliga i Speedway Grand Prix, CEV Ligi Mistrzów, EHF Champions League, polskiej Superligi piłki ręcznej, Rugby Six Nations Puchar i golf PGA sugerują, że jakość i różnorodność sportów jest wyjątkowa na polskim rynku.

Aktualizacja:

Oficjalny komunikat prasowy platformy nc+:

Platforma nc+ wygrała przetarg na prawa do Premier League. Do 2022 roku miłośnicy angielskiej piłki będą mogli oglądać mecze swoich ulubionych drużyn wyłącznie w kanałach sportowych Canal+. Dzięki nowemu kontraktowi stacja ma prawo do transmisji aż 235 meczów w sezonie, w tym części w jakości 4K. Mecze będą dostępne także w nc+ GO oraz player+.

Premier League jest uznawana przez wielu ekspertów za najlepszą piłkarską ligę świata. 
Przedłużenie praw jest bez wątpienia świetną wiadomością dla kibiców w Polsce. Najwyższa klasa rozgrywkowa Anglii gości na antenie Canal+ od wielu lat. Przedłużając prawa do transmisji, stacja zadbała, aby dostarczyć widzom jeszcze więcej emocji.

Od sezonu 2019/20 widzowie Canal+ będą mogli zobaczyć co najmniej 32 spotkania więcej niż w bieżącym sezonie, co łącznie da aż 235 meczów w roku.

Stacja pokaże tym samym wszystkie spotkania dostępne na żywo. Część z nich będzie można obejrzeć w technologii 4K, której liderem w Polsce jest platforma nc+. Dzięki niej fani takich drużyn jak: Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal czy Manchester United zobaczą mecze swoich zespołów w najwyższej jakości obrazu.
 

Canal+ wykonuje świetną pracę, czyniąc Premier League dostępną dla kibiców Polsce w ramach platformy nc+. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że stacja będzie transmitowała rozgrywki przez kolejne 3 sezony

– powiedział Richard Scudamore, prezes FA Premier League.

Rozgrywki Premier League znakomicie uzupełniają bogaty wachlarz sportowych praw telewizyjnych platformy nc+. Wraz z cenionymi przez polskich kibiców meczami LOTTO Ekstraklasy, połową spotkań hiszpańskiej LaLiga Santander, wybranymi meczami niemieckiej Bundesligi, rozgrywkami NBA, najlepszą żużlową ligą świata PGE Ekstraligą, cyklem Speedway Grand Prix, siatkarską Ligą Mistrzów CEV, Velux EHF Ligą Mistrzów piłkarzy ręcznych, PGNiG Superligą a także Pucharem Sześciu Narodów w rugby, najważniejszymi turniejami golfowymi oraz wybranymi galami boksu zawodowego tworzą różnorodną i wyjątkową propozycję na polskim rynku.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.