Cyfrowy Polsat zaoferuje nowy dekoder

Maciej Stec, wiceprezes zarządu ds. strategii w Cyfrowym Polsacie, powiedział podczas konferencji prasowej w dniu 14 maja br., że operator zamierza wprowadzić do oferty nowy dekoder. Będzie to już drugie urządzenie, po niedawno zaprezentowanym Evobox IP, które pozwoli na odbiór oferty telewizyjnej Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem internetu. 

Cyfrowy Polsat zaoferuje nowy dekoder
Cyfrowy Polsat zaoferuje nowy dekoder

Dekoder Evobox IP został zaprezentowany przez Cyfrowy Polsat w marcu br. 
Jednocześnie operator wprowadził zupełnie nową w swojej ofercie usługę – IPTV.
Chodzi o telewizję, którą można odbierać za pośrednictwem internetu – nie jest w jej przypadku potrzebna instalacja antenowa, wystarczy dobre łącze internetowe (według operatora, min. 8 Mb/s na jeden dekoder).
Co istotne usługa wymaga dostępu do internetu stacjonarnego Plusa, Netii lub Orange.
Na łączach internetowych od innych dostawców (np. UPC Polska) serwis w ogóle nie działa.

Cyfrowy Polsat zaoferuje nowy dekoder

Teraz Cyfrowy Polsat chce iść o krok do przodu i zaoferować kolejny dekoder internetowy – tym razem działający na dowolnej sieci. Dodatkowo urządzenie to ma być wyposażone w głowicę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Oferta internetowa Cyfrowego Polsatu obejmuje nawet ponad 150 kanałów (ponad 90 w jakości HD), a ceny abonamentu zamykają się w widełkach od 20 zł/mc do 120 zł/mc.
Warto dodać, że wybrane pakiety obejmują takie kanały premium, jak
HBO,
Eleven Sports
czy Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA.

Dodatkowo abonent otrzymuje dostęp bez dodatkowych opłat do serwisu Cyfrowy Polsat GO na 3 urządzeniach jednocześnie – to nawet ponad 100 kanałów mobilnie i tysiące materiałów na życzenie.

Na razie nie wiadomo, kiedy ten nowy dekoder pojawi się w ofercie Cyfrowego Polsatu.
Urządzenie działające na podobnej zasadzie (również z głowicą DVB-T, ale dodatkowo z DVB-C dla telewizji kablowej) wprowadziła w kwietniu sieć komórkowa Play.
Nosi ono nazwę Play Now TV Box.
Natomiast w czerwcu ub.r. platforma nc+ we współpracy z Grupą TVN zaoferowała internetowy player+ BOX – zobacz jego szczegółowy opis (bez dodatkowych głowic telewizyjnych).

Obszerne raporty z testów dekoderów Evobox IP Cyfrowego Polsatu i Play Now TV Box będzie można znaleźć w wydaniu SAT Kuriera 5-6/2019 na początku czerwca.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.