Canal+ wyłączył dwa transpondery na 13°E

Nie jeden, a dwa transpondery ostatecznie zostały wyłączone wraz z końcem roku przez polski CANAL+ na pozycji 13°E. Tym samym liczba transponderów dzierżawionych spadła z 8 do 6. Już od kilku tygodni mówiło się o możliwym wygaszeniu tp. 116 (10,834 GHz, pol. V). Ten los podzielił także tp. 119 (10,892 GHz, pol. H), z którego jeszcze do połowy grudnia nadawano kanał TVP 4K.

Canal+ wyłączył dwa transpondery na 13°E
Canal+ wyłączył dwa transpondery na 13°E
Dla porządku obydwa tp. wyłączono jeszcze 31 grudnia ok. godz. 23:35, ale pozostawiono nośną – ta zniknęła dopiero 1 stycznia ok. 0:45 (zapewne chodziło o wyczyszczenie przed 0:00 UTC).

Przeglądając się jednak ostatniemu zestawowi kanałów nadawanych z obydwu transponderów nie ma dużego zaskoczenia. Wszystkie serwisy już dawno przesunięto na inne pojemności, ich emisję przejęli inni nadawcy lub właściciele podjęli decyzję o rezygnacji z transmisji drogą satelitarną. Abonenci powinni od dawna korzystać z emisji z nowych parametrów.

Na tp. 116 (10,834 GHz, pol. V) nadawano ostatnio tylko:
– DTX (od wielu miesięcy transmitowany z tp. 3 – 11,258 GHz, pol. H)
– Playboy HD (koniec transmisji satelitarnej)
– ID HD (od wielu miesięcy transmitowany z tp. 3 – 11,258 GHz, pol. H)
– Music Box Polska (koniec transmisji satelitarnej)

Na tp. 119 (10,892 GHz, pol. H) nadawano ostatnio tylko:
– grupę kanałów belgijskich: La Trois, RTL-TVi HD, La Une HD, Tipik, Club-RTL i Plug RTL (wszystkie są od wielu tygodni na tp. 11 – 11,411 GHz, pol. H)
– międzynarodową wersję Eurosport 2 HD (transmisję do siebie na tp. 7 – 11,334 GHz, po. H przejął Warner Bros. Discovery, wraz z Eurosport 1 HD, która wkrótce opuści inny transponder CANAL+, tp. 4 – 11,278 GHz, pol. V, redukując tam ścisk)

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.