Junior Channel rozpoczął nadawanie

W nocy z czwartku na piątek, z 29 lutego na 1 marca br. nadawanie rozpoczął kanał Junior Channel. Stacja grupy MWE Networks dostępna jest w sieciach kablowych i IPTV oraz bezpłatnie w ramach należących do nadawcy multipleksów lokalnych (MUX) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Kanał swoją ofertę kieruje do dzieci i w portfolio MWE Networks stanowi rozszerzenie oferty stacji Junior Music (początkowo jako Echo24 TV i Top Kids Jr.) i Top Kids.
Junior Channel rozpoczął nadawanie
Junior Channel rozpoczął nadawanie

Zapowiedź startu Junior Channel pojawiła się w 2023 roku. W ofercie stacji widzowie znajdą seriale animowane dla najmłodszych. Kanał będzie dostępny w sieciach kablowych i IPTV oraz bezpłatnie w ramach należących do nadawcy multipleksów lokalnych (MUX) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). 
Junior Channel pojawił się m.in. na MUX L3 i MUX L4, gdzie wraz z kanałem Pogoda24.
TV zastąpił Home TV i Power TV HD, oraz na MUX L1, zastępując z Pogoda24.
TV kanały Nuta Gold i Nuta.TV.

Obecnie w portfolio nadawcy są dwie stacje skierowane bezpośrednio do najmłodszych widzów – Top Kids i Junior Music.

Kanał Top Kids rozpoczął nadawanie w 2015 roku. W ofercie stacji widzowie znajdą seriale animowane dla dzieci. Kanał dostępny jest dla abonentów sieci kablowych i IPTV (więcej tutaj).

W 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła należącej do ATM Grupy firmie Telewizja Dolnośląska Echo (później pod nazwą Echo 24) koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Echo24 TV.
W 2016 roku stacja ta rozpoczęła nadawanie.
W jej ofercie widzowie mogli znaleźć programy dotyczące Dolnego Śląska.
W 2018 roku kanał ten zakończył nadawanie.
W 2017 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła spółce KarkonoszePlay zgodę na zmianę nazwy należącej do niej stacji 71news (wcześniej KarkonoszePlay) na Echo24 HD.
W 2019 roku Michał Winnicki – bezpośrednio oraz poprzez spółkę Nova Media, przejął od ATM Grupy firmę Echo 24 i zmieni jej nazwę na MWE Teleport, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę w koncesji nazwy kanału Echo24 TV na Top Kids Jr, przez co stacja ta pod nową marką wznowiła nadawanie.
Nieco później kanał ten zaczął funkcjonować pod dodatkową nazwą Junior Music, a firma MWE Teleport poinformowała, że planuje oficjalną zmianę nazwy stacji Top Kids Jr na Junior Music. Dodajmy, że od 2019 roku kanał nadawał z logo Junior Music i napisem „Top Kids Jr”.
W 2022 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę, na wniosek nadawcy – firmy MWE Teleport Michała Winnickiego (Grupa MWE Networks), na zmianę nazwy w koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sieciach telekomunikacyjnych z Top Kids Jr na Junior Music.
Dostęp do stacji Junior Music mają dziś abonenci sieci kablowych i IPTV oraz bezpłatnie odbiorcy należących do Michała Winnickiego multipleksów lokalnych (MUX) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W ofercie kanału widzowie znajdą teledyski z piosenkami dla dzieci i seriale animowane (więcej tutaj).

Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może to Cię również zaiteresować

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.