TVP Info HD od września częściowo, w styczniu całkiem w HD

W wywiadzie, którego prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski udzielił portalowi Business Insider Polska poza planami dotyczącymi udostępnienia TVP Sport w HD w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i uruchomienia dodatkowego kanału TVP Sport, pojawiła się także zapowiedź związana ze startem emisji informacyjnego kanału TVP Info w wysokiej rozdzielczości.

tvp-info-wiesz-wiecej

Jak wiadomo, 19 lipca br. zwolniono jedno miejsce w MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej, wyłączając kanał TVP Polonia.
Anonsując to Telewizja Polska zapowiedziała, że zwolnione miejsce zostanie wykorzystane do poprawy jakości obecnego tam już kanału TVP Info, pozwalając na jego przejście do HD.
Jednocześnie nie wskazano jednak żadnej konkretnej daty kiedy mogłoby do tego dojść.

Prezes TVP Jacek Kurski zdradził teraz, że we wrześniu pojawi się „upgrade’owana wersja” TVP Info w HD (można podejrzewać, że albo chodzi tu o sztuczne zwiększenie rozdzielczości przez upscale, albo rozpoczęcie produkcji części materiałów w HD), a pełnoprawna emisja w HD ruszy „od stycznia”.

Upgrade’owana wersja tej stacji pojawi się we wrześniu, a pełne HD w TVP Info będzie od stycznia
powiedział Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Warto zwrócić uwagę, że z jednej strony uruchomienie emisji informacyjnego kanału publicznego nadawcy TVP Info w wysokiej rozdzielczości jest pożądanym i spodziewanym krokiem, zwłaszcza, że bezpośrednia konkurencja w postaci prywatnych kanałów TVN24 i Polsat News emisję w HD realizuje już od dość dawna (TVN24 od 30 listopada 2012, a Polsat News od 3 lutego 2014).

Magazyn SAT Kurier w wydaniu 1-2/2016 analizował zmiany w mediach publicznych i zebrał listę propozycji, w której start emisji TVP Info w HD redakcja postawiła na pierwszym miejscu.

pomysły na tvp info
Pomysły, które TVP mogłaby rozważyć… Więcej w magazynie SAT Kurier 1-2/2016 na stronach 37-40

Ale z drugiej strony otwarte pozostaje pytanie czy to poprawy jakości akurat kanału informacyjnego oczekują widzowie naziemnej TV cyfrowej – jak wynika z dotychczas publikowanych komentarzy przez czytelników portalu satkurier.pl – zdania na ten temat są mocno podzielone.

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like