TVP w MUX 8 dopiero na mundial?

Kanały TVP mogą pojawić się w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej w połowie 2018 roku, podają wirtualnemedia.pl w oparciu o wypowiedź prezesa Telewizji Polskiej. W sierpniu ub.r. Jacek Kurski powiedział, że TVP chciałaby, żeby TVP Sport był na multipleksie naziemnym już na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 w lutym. Wiadomo już, że do tego nie dojdzie. 

TVP w MUX 8 dopiero na mundial
TVP w MUX 8 dopiero na mundial

Aktualnie trwają negocjacje z EmiTelem w sprawie stawek płaconych za dosył kanałów do MUX 8. Nadawcy Metro, Nowa TV, Telewizja WP, Zoom TV chcą ich obniżenia.
 

– Bylibyśmy na multipleksie ósmym game-changerem, nasze pojawienie się tam odbyłoby się z korzyścią dla całego rynku – mówi Jacek Kurski, prezes zarządu TVP. – Nasze wejście na MUX 8 przy niższych cenach i tak zapewniłoby EmiTelowi wpływy, musimy też być najpierw pewni, że rzeczywiście będzie zapewniony dostęp widowni do MUX 8, a to wymaga kampanii promocyjnej, przy której liczymy na wsparcie EmiTela, który także powinien być tym zainteresowany. (za wirtualnemedia.pl)

Przypomnijmy, że MUX 8 został uruchomiony 1 sierpnia 2016 roku i od tego czasu sukcesywnie zwiększany był jego zasięg. Nadawcy komercyjni uruchomili tam swoje kanały jesienią 2016 roku, a TVP nadal zwleka z wejściem do MUX 8. Telewizja publiczna ma możliwość uruchomienia tam trzech kanałów SD lub jednego kanału SD i jednego kanału HD – dysponuje łącznie trzema slotami. Jednak nie podpisała jeszcze umowy z EmiTelem, przez co zresztą uniknęła płacenia kilku milionów złotych rocznie. TVP tłumaczyła swoją zwłokę niską jakością sygnału MUX 8, a także problemami z dźwiękiem, polaryzacją i obowiązkiem przestawiania anten.

Z najnowszych informacji, podanych przez wirtualnemedia.pl na podstawie wypowiedzi Jacka Kurskiego, wynika, że kanały TVP mogą się pojawić w MUX 8 w okolicach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, które TVP będzie relacjonować. Mundial zostanie otwarty 14 czerwca i potrwa do 15 lipca br.

Ponadto nadal nie wiadomo, jakie kanały TVP wejdą do MUX 8. Rozważane jest wprowadzenie do naziemnej telewizji cyfrowej TVP Sport HD.

Autor , źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.