Alfa TVP i Belsat TV dostępne w MUX 6

24 stycznia br. w ofercie eksperymentalnego multipleksu DVB-T2 TVP (od 1 lutego br. pod nazwą MUX 6) pojawiły się dwa nowe kanały telewizyjne – Alfa TVP i Belsat TV. Alfa TVP wystartowała 20 grudnia ub.r. i jest skierowana do nastolatków, natomiast Belsat TV (Biełsat TV) to telewizja nadawana w języku białoruskim uruchomiona 10 grudnia 2007 roku. Wcześniej z MUX 6 usunięty został serwis TVP GO w HbbTV – jest teraz w MUX 3.

Alfa TVP i Belsat TV dostępne w MUX 6
Alfa TVP i Belsat TV dostępne w MUX 6
Alfa TVP jest dostępna na pozycji 28. w LCN, bezpośrednio przed TVP ABC. Z kolei Belsat TV można znaleźć na pozycji 36., po TVP Kobieta. Oba te kanały są od 24 stycznia dostępne w MUX 6, w standardzie DVB-T2/HEVC, a do ich odbioru wymagany jest kompatybilny sprzęt. To nie są kanały HbbTV – do ich odbioru nie jest wymagany internet.

Jak informuje TVP, wprowadzenie do dystrybucji naziemnej programów TVP Alfa i Belsat TV zapewni widzom z całej Polski możliwość ich swobodnego odbioru, w szczególności tym, dla których naziemna telewizja cyfrowa jest głównym źródłem odbioru sygnału telewizyjnego. 

Alfa TVP to kanał telewizyjny skierowany do nastolatków. Na jego antenie prezentowane są audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. W przyszłości oferta będzie poszerzana o kolejne tytuły, w tym również o produkcje własne.

Belsat TV wystartował w 2007 roku jako wspólny projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program działa jako kanał zagraniczny, to jedyna niezależna od władz stacja telewizyjna na Białorusi. Zadaniem kanału jest zapewnienie widzom dostępu do informacji, rzetelnej wiedzy o historii ich kraju, pełnego obrazu sytuacji w otoczeniu międzynarodowym Białorusi oraz atrakcyjnej oferty kulturalnej i filmowej w języku białoruskim i rosyjskim. Programy są tworzone w Polsce oraz w krajach postsowieckich.

Zarówno Alfa TVP, jak i Belsat TV są nadawane w MUX 6 w wysokiej rozdzielczości – Full HD 1920 x 1080.
 

Przekaz kanału Alfa TVP
Przekaz kanału Alfa TVP
Przekaz kanału Belsat TV
Przekaz kanału Belsat TV

Sprawdź parametry odbioru testowego multipleksu DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej (od 1 lutego pod nazwą MUX 6).
Zawartość od 24 stycznia br.:

  • Alfa TVP
  • Belsat TV
  • TVP Dokument HD
  • TVP Kultura HD
  • TVP Kobieta HD
  • TVP Nauka HD
  • TVP Polonia HD
  • TVP Rozrywka HD
  • TVP World HD
Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może to Cię również zaiteresować

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.