TVP3 Info wystartowało

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek, 15 września br. o godz. 10:00 ruszyło TVP3 Info, nowe pasmo w ramach obecnego już na rynku kanału TVP3. Nazwa ma nawiązywać do stacji TVP Info. Pasmo TVP3 Info mogą oglądać abonenci platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy trzeciego multipleksu (MUX 3) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

TVP3 Info wystartowało
TVP3 Info wystartowało
W 2007 roku kanał TVP3, będący ówcześnie pasmem wspólnym wszystkich ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, został zastąpiony przez TVP Info. Także stacja informacyjna była pasmem wspólnym. W 2013 roku władze TVP podjęły decyzję o rozdzieleniu obu anten i uruchomieniu pełnowymiarowego i całodobowego kanału informacyjnego TVP Info oraz stacji pod nazwą TVP Regionalna (choć już wtedy rozważano powrót do marki TVP3), która stała się pasmem wspólnym dla ośrodków regionalnych (więcej tutaj).

2 stycznia 2016 roku TVP Regionalna zmieniła nazwę na TVP3. Dodajmy, iż Trójkę, a wcześniej TVP Info, tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa i TVP3 Wrocław. Oprócz tego samodzielnie funkcjonuje TVP Wilno (więcej tutaj).

W ramówce TVP3 widzowie znajdą programy informacyjne, publicystyczne, reportaże, dokumenty, magazyny edukacyjne, religijne, kulturalne, kulinarne, przyrodnicze, poradnikowe, muzyczne, programy rozrywkowe i seriale fabularne.

Zapowiedź uruchomienia wersji w wysokiej rozdzielczości regionalnych programów Telewizji Polskiej pojawiła się w 2018 roku (więcej tutaj). We wtorek, 15 lutego br. ruszył pierwszy z nich – kanał TVP3 Warszawa HD (więcej tutaj). W najbliższym czasie kolejne ośrodki regionalne TVP mają uruchamiać emisje swoich kanałów w wysokiej rozdzielczości (więcej tutaj).

W 2016 roku uruchomiono TVP Info w wysokiej rozdzielczości (TVP Info HD) – wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. TVP Info to kanał informacyjny. Stacja przez całą dobę prezentuje doniesienia z kraju i ze świata. W ramówce kanału widzowie znajdą serwisy informacyjne, biznesowe, sportowe, prognozę pogody, programy publicystyczne, interwencyjne czy reportaże. Stacja dostępna jest w ofertach platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV, w sieciach kablowych i IPTV, w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E oraz bezpłatnie w ramach trzeciego multipleksu (MUX 3) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).

W 2021 roku nadawanie rozpoczął kanał TVP World, bazujący na internetowym projekcie Poland In. Stacja nadaje jako samodzielny kanał (w Polsce w sieciach kablowych i IPTV), a okresowo był dostępny jako pasmo nocne w ramach istniejącego już kanału TVP Info. W ramówce TVP World widzowie znajdą programy informacyjne i publicystyczne, nadawane w języku angielskim. Przypomnijmy, iż wcześniej zapowiadano już start kanału pod nazwą Poland 24, także bazującego na projekcie Poland In, oraz wspólną stację publicznych nadawców państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier) pod marką V4 TV. Do uruchomienia Poland 24 i V4 TV jednak nie doszło (więcej tutaj).

W 2022 roku pojawiła się zapowiedź uruchomienia przez Telewizję Polską pasma TVP3 Info w ramach obecnego już na rynku kanału TVP3. – Najważniejsze wydarzenia dnia z całej Polski, zebrane i zaprezentowane przez dziennikarzy oddziałów terenowych TVP. Relacje, informacje, łączenia „na żywo”, komentarze. TVP3 Info jest w każdym mieście, w każdej wsi, na każdej ulicy. Reporterzy Telewizji Polskiej docierają wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, istotnego, ciekawego – zapowiada nadawca.

 
TVP3 Info wystartowało
Start pasma zapowiedziano na dzień oficjalnego otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, czyli na sobotę, 17 września br., ale ze strony przedstawicieli nadawcy pojawiały się sugestie, że może to nastąpić trochę wcześniej. Pasmo ma być emitowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:30. Jego gospodarzami będą Urszula Sokołowska, Marek Durmała i Mirosław Rogalski (więcej tutaj).

Źródło:

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.