MTS TV psuje opinię o naziemnej TV w Rosji [wideo]

Komisja Federalnej Służby Antymonopolowej (FAS) przyznała, że reklama telewizji satelitarnej MTS TV narusza rosyjskie ustawodawstwo. Skargę w tej sprawie wniósł operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej RTRS. MTS to wiodąca grupa telekomunikacyjna w Rosji, oferująca własną platformę satelitarną na satelicie ABS-2 (75°E).

Zgodnie ze scenariuszem bloku reklamowego, bohaterka próbuje nastawić zewnętrzną antenę telewizyjną, umocowaną na dachu domu. Swojemu sąsiadowi skarży się, że antena w ogóle nie łapie sygnału. On jej sugeruje, że należy ją naprawić. Antena zostaje zrzucona z dachu, a następnie proponuje nie męczyć się ze starą telewizją i przejść na satelitę.

Komisja FAS orzekła, że w reklamie naziemna telewizja wydaje się przestarzała i zawodna. Aczkolwiek dzisiaj do wdrażania naziemnych transmisji w Rosji jest wykorzystywany współczesny standard dla telewizji cyfrowej DVB-T2. Jednocześnie telewizja naziemna ma przewagę nad satelitą, ponieważ widzowi oferuje programy regionalne, zauważają urzędnicy antymonopolowego resortu. Po analizie reklamy, regulator uznał porównanie telewizji satelitarnej MTS i naziemnej za niepoprawne, co daje prawo do uznania reklamy za nierzetelną. Zauważono, że reklama nie powinna krytykować konkurencji. FAS zaleciła operatorowi MTS usunięcie naruszenia.

Kara za to może wynieść od 100 do 500 tys. rubli (do 30 tys. zł). W styczniu 2017 FAS uznała inną reklamę MTS za niewiarygodną, w której sugerowano sprzęt do odbioru sygnału satelitarnego za zero rubli.

Autor , źródło:

Daniello

Witam zajmuję się ustawieniem anten telewizji satelitarnej i montażem tv cyfrowej (DVB-T) naziemnej. Wykonuję instalacje antenowe / podział sygnału. Sieci domowe wi-fi, konfiguracja urządzeń 3G, 4G LTE oraz pomoc techniczna.

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.