Nowe oprogramowanie dla HD 5000 Cyfrowego Polsatu

Autor , źródło:
Konrad Dąbek, SAT Kurier 5-6/2017

Nowe oprogramowanie dla HD 5000 Cyfrowego Polsatu. 30 maja wszystkie egzemplarze dekoderów HD 5000 Cyfrowego Polsatu otrzymały znaczącą aktualizację oprogramowania. Warto to szczególnie odnotować, bo mimo że minęło już 7 lat od premiery urządzenia, to operator nadal aktywnie je wspiera, a nowa wersja wprowadza znaczne zmiany – zupełnie nowe OSD. Jest to zwieńczenie procesu wdrażania nowej wersji, którą rozpoczęto 20 kwietnia, gdy oprogramowanie trafiło najpierw do grupy klientów platformy.

Nowe oprogramowanie dla HD 5000 Cyfrowego Polsatu

To początek większej fali aktualizacji, bo nowego OSD doczekają się także pozostałe modele dekoderów produkowanych przez Cyfrowy Polsat, czyli modele oznaczane jako HD xxxx.

Nowa wersja oprogramowania dekodera HD 5000 jest oznaczona jako 4.60.1.23. Kluczowe zmiany to:

 • nowy wygląd i kolorystyka menu dekodera (zbliżona do znanej z Evobox PVR);
 • nowy sposób nawigacji po menu dekodera (poprawa ergonomii interfejsu, wygody nawigacji i codziennego użytkowania);
 • nowy widok info bannera (media bar);
 • nowy widok listy Kanałów TV;
 • nowy widok Programu TV (EPG) (widok listy);
 • nowy widok menu Nagrania i listy nagrań;
 • nowy widok menu Strefa Abonenta;
 • nowy układ menu Ustawienia i nowe nazwy parametrów;
 • nowy sposób zarządzania kanałami w menu Ustawienia (Ulubione);
 • nowy widok „Pierwszej instalacji”;
 • dodanie Menu Akcji. Podczas oglądania kanału TV menu jest dostępne pod strzałką w prawo. W menu Program TV i Nagrania jest dostępne pod przyciskiem OK;
 • liczne udoskonalenia, lepsza responsywność, szybsze przełączanie kanałów, możliwość wyłączenia trybu ECO (automatycznego przechodzenia na czuwanie).

Wybrane pomysły są zaadaptowane z dekoderów Evobox PVR na tyle, na ile pozwala na to budowa sprzętowa starszego modelu dekodera.
Nowe menu Zarządzanie kanałami wprowadza bardzo prostą i wygodną edycję ulubionych (dostępne 3 listy), uwzględniając także zmienianie pozycji. Po zmianach jest to jedno z wygodniejszych rozwiązań obecnych na rynku.

Nowa wersja pozostawiła cenione funkcje. Nadal możliwe jest np. ręczne wyszukiwanie kanałów, korzystanie z przełączników
DiSEqC, jest wsparcie konwerterów SCR (Unicable I).

Aktualizacja, mimo znacznych zmian w wyglądzie, nie wprowadza zmian w ustawieniach dekodera, nie wymaga też formatowania dysku. Nie zmienia się wygląd aplikacji VOD i HBO GO.

Istotna uwaga w kwestii pomiarów sygnału – nowe oprogramowanie koryguje wskazania, ale nie oznacza to, że sygnał faktycznie się zmienił – jedynie dokonano lepszego wyskalowania pomiarów. Co więcej, będą one teraz porównywalne pomiędzy różnymi modelami z oferty Cyfrowego Polsatu, co ułatwi diagnozowanie problemów.

Nowe oprogramowanie dla HD 5000 Cyfrowego Polsatu

 
 
 
 
 
0 0 vote
Article Rating
satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
3 lat temu

Brawo dla CP ponieważ od pewnego czasu posiada posiada lepsze dekodery od nc- 🙂
Ładne i czytelne menu, pełna funkcjonalność łącznie w unicable, ustawienie listy kanałów oraz możliwość ręcznego dodania kanałów do listy. To wszystko sprawia że polsat idzie do przodu i nie zasypia jak ich konkurencja.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x