Zamów usługę przez internet. Szybki sposób na rezerwację usługi. Wypełnij formularz a to My zadzwonimy do Ciebie aby potwierdzić serwis.

Unicable, SCR, dCSS od A do Z cz.2

 

Opticum SLOTH Classic

Tu jest podobnie jak w odbiornikach opisanych wyżej, z różnicą, że w „Typ LNB” Unicable jest tylko jeden, a kanałów UB jest 8, nie 12. Częstotliwości można edytować, jest też przełączanie pozycji satelitarnej A/B.
Zapewne konfiguracja jest też zbieżna ze wszystkimi pozostałymi modelami z serii SLOTH.
 

Opticum SLOTH Classic
Opticum SLOTH Classic

Octagon SX88/SX88+

Instalacje jednokablowe są wspierane w pierwszej wersji standardu.
W menu instalacyjnym w polu „Częst. LNB” należy wybrać UNICABLE i po wciśnięciu OK pojawi się dodatkowe okno z wyborem kanału (1-8), wpisywaniem częstotliwości i wyborem pozycji satelitarnej.
 

Octagon SX88/SX88+
Octagon SX88/SX88+

TechniSat DIGIT ISIO STC

Niemiecka firma TechniSat, znana z dbałości o najwyższy poziom techniczny z obsługą instalacji jednokablowych, nie ma najmniejszego problemu, a konfiguracja jest wykonana wzorowo.
Wskazujemy jako „Antenna installation” opcję SatCR i po wejściu w satelitę i opcję „SatCR configuration” mamy pełną kontrolę – można wybrać i wersję standardu (podaną nazwą normy, czyli EN 50494 lub EN 50607, bez „cudowania” z wymyślaniem określeń).
Dla EN 50494 odbiornik może samodzielnie wyszukać dostępne kanały, natomiast dla obydwu wersji jest też pełna ręczna kontrola – dla EN 50494 do 8 kanałów, dla EN 50607 do 32 kanałów, częstotliwości edytowalne ręcznie.
Niejasna jest tylko obsługa kilku pozycji satelitarnych, bo DiSEqC jest, ale nie jest jasne, czy jest używany do przełączania pozycji wewnątrz jednokablowego multiswitcha, czy np. dwóch konwerterów jednokablowych połączonych na zewnętrznym przełączniku (co jak pisaliśmy w poprzedniej części tekstu nie miałoby sensu technicznego, ale zawsze i to można zrobić).
 

TechniSat DIGIT ISIO STC
TechniSat DIGIT ISIO STC

 

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Może Ci się spodobać

1 komentarz “Unicable, SCR, dCSS od A do Z cz.2

  1. Panie Piorze, czyli mając konwerter unicable i jedną głowicę bez FBC, nie mogę oglądać i jednocześnie nagrywać innych kanałów? Jest możliwość dodania wszystkich UB jednym kablem w tunerze z 1 głowicą? (Tuner na OpenATV- Vu+ ZERO 4K) Nie da się tego jakoś obejść? Jakimś Diseqc czy czymś zsumować sygnały UB i dopiero podłączyć do tunera?

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.