Jesienna konserwacja instalacji

Jesienna konserwacja instalacji to bardzo ważny warunek odbioru sygnału. Jesień to dobry czas na wykonanie zaległych prac naprawczych i konserwacyjnych.
Zbliżają się dłuższe wieczory, więcej czasu poświęcamy na oglądanie telewizji czy spędzamy przed komputerem.
Dlatego właśnie w tym okresie wykonaj niezbędne naprawy czy konserwacje.

Jeżeli zauważyliśmy pogorszony sygnał telewizji naziemnej czy satelitarnej, to często zwlekamy z usunięciem problemów. Zazwyczaj nie posiadamy czasu na osobiste wykonanie prac naprawczych czy zlecenie ich instalatorowi, albo jesteśmy wiecznie zajęci innymi obowiązkami. Nadejście okresu jesiennego to ostateczny termin na wykonanie tych prac.

 

Konwerter QUAD oraz przewody antenowe zelowaneZ nadejściem zimy często dostęp do anten zamontowanych na dachu jest utrudniony.
Przy wycenie zleconych prac instalator uwzględnia czas wykonania zlecenia, stopień trudności jak również warunki pracy.
Jeżeli dach jest stromy, śliski, zalega na nim śnieg a temperatura jest niska – możemy być pewni że za wykonanie prac zapłacimy dużo więcej niż w okresie wiosny, lata czy jesieni.

Poprawne działanie instalacji zbiorczych wymaga okresowych przeglądów stanu. Dzięki temu osoby korzystające z instalacji w budynku wielorodzinnym nie będą narażone na częste przerwy w dostawie sygnału.

Montaż i ustawianie anten - instalacja zbiorcza LublinInstalacja zbiorcza to jedna lub kilka anten. Brak regularnych przeglądów anten i ich mocowań może narazić osoby postronne na niebezpieczeństwo upadku zerwanej anteny podczas wiatrów.

Ze względu na niebezpieczne warunki pracy w okresie zimy, instalator może odmówić wykonania usługi lub zaproponować inny termin.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zleceniem przeglądu lub usunięciem problemów z odbiorem – zapraszam do kontaktu.

Źródło:

TELE TECHNIK

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & IT. Obecnie właściciel firmy TELE TECHNIKA oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

Może to Cię również zaiteresować

Napisz komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.