TVN sprzedaje udziały w Onecie

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, TVN

TVN sprzedaje udziały w Onecie. 26 kwietnia 2017 roku TVN S.A., spółka będąca częścią Scripps Networks Interactive, i Ringier Axel Springer Media AG, podpisały umowę dotyczącą sprzedaży przez TVN pozostałych 25 proc. udziałów w Onet Holding Sp. z o.o. Tym samym, Ringier Axel Springer Media AG staje się jedynym właścicielem spółki, do której należy m.in. polski portal Onet.pl.

TVN sprzedaje udziały w Onecie
TVN sprzedaje udziały w Onecie

Transakcja jest następstwem umowy zawartej między TVN a Ringier Axel Springer Media w 2012 roku.

 

TVN sprzedaje udziały w Onecie
 

Jim Samples, prezes zarządu i dyrektor generalny TVN S.A.: – Współpraca z Ringier Axel Springer układała się doskonale. Sprzedaż naszego pakietu akcji w spółce Onet Holding pozwoli TVN skoncentrować się na rozwoju portfolio i budowaniu marek rozrywkowych, newsowych i lifestylowych na platformy liniowe i cyfrowe.

– Zakup pozostałych udziałów w Onet Holding Sp. z o.o. to naturalny krok biznesowy zgodny z naszą strategią cyfryzacji, który pozwoli nam na dalszą realizację planów rozwoju oferty produktów i usług. Planujemy kolejne inwestycje w tworzenie kontentu ze szczególnym uwzględnieniem treści mobilnych, formatu video i reklamy natywnej. Chciałbym podziękować TVN za dobrą współpracę przez te lata – mówi Mark Dekan, dyrektor generalny Ringier Axel Springer Media AG.

satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

To może Cię zainteresować