Parlament Europejski zgadza się na przenoszenie treści

Parlament Europejski zgadza się na przenoszenie treści. Użytkownicy z Unii Europejskiej, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli wkrótce obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

Parlament Europejski zgadza się na przenoszenie treści
Parlament Europejski zgadza się na przenoszenie treści

 

 

Obywatele Unii Europejskiej podróżujący za granicę często nie mogą skorzystać tam z wykupionego w swoim kraju dostępu do treści internetowych, takich jak filmy, seriale telewizyjne, muzyka, gry lub widowiska sportowe.

Dzięki nowym przepisom przyjętym przez Parlament Europejski w czwartek, 18 maja br. ograniczenia te znikną na terytorium UE. Podczas wakacji, wyjazdów służbowych lub uniwersyteckich, użytkownicy zachowają dostęp do takich usług jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Spotify, Deezer.

Nowe przepisy poparło 586 posłów, 34 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.

Weryfikacja stałego miejsca pobytu i ochrona danych
Dostawcy usług internetowych mogą zastosować „uzasadnione, proporcjonalne i skuteczne” środki w celu sprawdzenia, czy abonent nie przemieścił się na stałe do innego kraju UE, ponieważ wymagane pozwolenia licencyjne mogą różnić się w poszczególnych krajach. Na liście dozwolonych metod weryfikacji znalazły się dowody tożsamości, rachunek bankowy lub karta płatnicza, informacje podatkowe, adresy pocztowe lub adresy IP. Usługodawcy muszą zagwarantować, że przetwarzanie danych osobowych jest proporcjonalne do potrzeb i właściwie zabezpieczone, w szczególności w zakresie kontroli adresów IP.

Uzgodnione zasady będą miały zastosowanie tylko do płatnych usług internetowych. Dostawcy bezpłatnych usług będą mogli sami zdecydować, czy ich oferta będzie dostępna w całej UE bez blokowania.

Co dalej?

Negocjatorzy z Parlamentu i prezydencji Rady doszli w tej sprawie do nieformalnego porozumienia w lutym 2017 roku. Czwartkowe głosowanie oznacza poparcie Parlamentu dla wypracowanego kompromisu. Teraz musi on zostać zatwierdzony przez cala Radę UE. Państwa członkowskie będą miały dziewięć miesięcy na wdrożenie nowych przepisów, licząc od daty wejścia rozporządzenia w życie.

Źródło:

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.