Zadbaj o swoje życie i bądź widoczny na drodze!

Autor , źródło:

niemce.pl, TVP3 Olsztyn

Szanowni Państwo, co prawda mamy już kalendarzową wiosnę i dzień coraz dłuższy ale to nie znaczy, że uniesieni wiosennym nastrojem możemy zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przypominamy, że pieszy uczestnik ruchu drogowego, poruszający się po drodze poza terenem zabudowanym, ma obowiązek posiadania odblasków.

Zadbaj o swoje życie i bądź widoczny na drodze
Zadbaj o swoje życie i bądź widoczny na drodze

Nie bez przyczyny wspominamy o obowiązku. Od jakiegoś czasu napływają do naszego urzędu sygnały o niebezpiecznych sytuacjach, związanych z pieszymi, nie posiadającymi na sobie elementów odblaskowych. Pamiętać należy, że elementy odblaskowe powinny być noszone przez pieszych w taki sposób, aby były widoczne przez kierowców. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie odblasku na odzieży zewnętrznej od strony jezdni. Brak elementu odblaskowego wyczerpuje znamiona wykroczenia drogowego, za który grozi mandat karny, ale nie o mandat tu chodzi, ale o nasze bezpieczeństwo. Dlatego chcąc być bezpiecznym zalecamy noszenie elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym.

Pieszego, który nie ma na sobie elementów odblaskowych, kierowca widzi dopiero z odległości około 30 – 40 m. To często zbyt mało, żeby w porę skutecznie zareagować. Natomiast gdy pieszy  ma na sobie elementy odblaskowe, może  być  zauważony  przez kierującego już nawet z odległości  150 metrów.

Zainteresowanych zwiększeniem swojego bezpieczeństwa na drogach zapraszamy do Urzędu Gminy Niemce po bezpłatne opaski odblaskowe.

fot. TVP3 Olsztyn

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.