Nowy Staw: Wystawa twórcza Żywioły ziemi

Nowy Staw: Wystawa twórcza Żywioły ziemi. W sobotnie popołudnie, 11 Lutego 2017r. , w świetlicy w Nowym Stawie, odbyła się wystawa, będąca prezentacją możliwości twórczych w dziedzinie garncarstwa, ceramiki, kosmetyki naturalnej, malarstwa, pisania ikon i introligatorstwa ozdobnego.

Nowy Staw: Wystawa twórcza Żywioły ziemi

Dzięki inicjatywie Joanny Kowalskiej-Wolszczak, założycielki fundacji „Żywioły ziemi” obecności gości w osobach: wójta gm. Niemce Krzysztofa Urbasia, dyrektor szkoły podstawowej w Nasutowie im. K.S. Wyszyńskiego Ewy  Godlewskiej, oraz pomocy sołtysa Nowego Stawu Barbary Skowronek, spotkali się licznie przybyli mieszkańcy.

Istotą przedsięwzięcia jest integracja społeczności lokalnej, poprzez wspólne działania artystyczne.
Jak niegdyś gromadzono się do darcia pierza, tak dzisiaj wspólne lepienie naczyń z gliny, wyrobów naturalnych mydeł czy balsamów, jest wspaniałym sposobem integracji poprzez dzielenie się pasjami i umiejętnościami.

Okazane zainteresowanie mieszkańców oraz wójta Krzysztofa Urbasia pozwala mieć nadzieję na pozytywny rozwój działań poprzez przeniesienie doświadczeń „Żywiołów ziemi” na grunt lokalny.

0 0 votes
Article Rating

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x