Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.

Autor , źródło:

lublin112

Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.
Niebawem ruszą prace przygotowawcze. 
Choć jeszcze nie tak dawno, pojawiały się informacje, że budowa trasy S19 z Lublina w kierunku Białegostoku może być zagrożona, to teraz jest pewne, że inwestycja jest niezagrożona.
Na kolejnych odcinkach szlaku Via Carpatia ruszą prace przygotowawcze.

Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.
Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.

W czwartek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekazało informację, która z pewnością ucieszy mieszkańców naszego regionu. Mianowicie do prac przygotowawczych skierowane zostały cztery kolejne odcinki drogi ekspresowej S19.
Dokładnie chodzi o odcinki między Lublinem a Lubartowem oraz od Lubartowa do granicy z województwem mazowieckim.
Dodatkowo już poza naszym regionem, od granicy z województwem lubelskim przez Łosice do granicy z województwem podlaskim a także odcinek Korycin – Knyszyn – Dobrzyniewo Duże – Choroszcz wraz z odcinkiem dk nr 65 Sochonie – Dobrzyniewo.

Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.

Decyzja ta oznacza, że zapewnione zostaje finansowanie prowadzenia prac przygotowawczych dla tych odcinków.
W ramach tego m.in. opracowane zostanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowych, uzyskana będzie decyzja środowiskowa, wykona się badania i opracowania geologiczne, opracuje materiały niezbędne do ogłoszenia przetargów w systemie Projektuj i Buduj oraz wykona sondażowe badania archeologiczne.

Trasa nr 19 stanowi podstawową oś szlaku Via Carpatia na terenie Polski.
Odgrywa istotną rolę w polskiej gospodarce. Pozwoli na wykorzystanie potencjału gospodarczego województw, przez które przebiega, po raz pierwszy zapewniając im możliwość sprawnych powiązań w układzie równoleżnikowym.
Zapewni również silny impuls rozwojowy, dający podstawę do usunięcia zaniedbań oraz zahamowania degradacji tzw. Ściany Wschodniej. – Via Carpatia to szlak pobudzający gospodarkę Europy Wschodniej, od Bałtyku po Morze Egejskie. Naszym celem jest wpisanie całego przebiegu tej trasy do sieci bazowej TEN-T i uzyskanie wsparcia finansowego dla wszystkich, którzy będą realizowali tę inwestycję – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Trasa Via Carpatia na terenie Polski przebiega szlakiem S61 na odcinku granica państwa – Augustów – Ełk, S16 na odcinku Ełk – Knyszyn oraz S19 Knyszyn – Dobrzyniewo Duże – Choroszcz – Siemiatycze – S12 (Lublin Rudnik) … S12 (Lublin Sławinek) – Nisko – A4 (Rzeszów Wschód) … A4 (Rzeszów Zachód) – Barwinek – granica państwa.
Obecnie ukończono pierwsze odcinki S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem, kolejne dwa odcinki będą oddawane w tym roku.
Trwają postępowania przetargowe na realizację całego pozostałego odcinka pomiędzy Lublinem a Rzeszowem, tak by do 2021 ten ciąg został ukończony.

(fot. lublin112, MIiB)

Nasze zdjęcia skojarzone z tematem:

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

To może Cię zainteresować

1
Dodaj komentarz do strony

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Marecki Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Marek Marecki
Użytkownik
Marek Marecki

super wiadomość może Niemce trochę odetchną