Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.

Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.
Niebawem ruszą prace przygotowawcze. 
Choć jeszcze nie tak dawno, pojawiały się informacje, że budowa trasy S19 z Lublina w kierunku Białegostoku może być zagrożona, to teraz jest pewne, że inwestycja jest niezagrożona.
Na kolejnych odcinkach szlaku Via Carpatia ruszą prace przygotowawcze.

Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.
Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.

W czwartek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekazało informację, która z pewnością ucieszy mieszkańców naszego regionu. Mianowicie do prac przygotowawczych skierowane zostały cztery kolejne odcinki drogi ekspresowej S19.
Dokładnie chodzi o odcinki między Lublinem a Lubartowem oraz od Lubartowa do granicy z województwem mazowieckim.
Dodatkowo już poza naszym regionem, od granicy z województwem lubelskim przez Łosice do granicy z województwem podlaskim a także odcinek Korycin – Knyszyn – Dobrzyniewo Duże – Choroszcz wraz z odcinkiem dk nr 65 Sochonie – Dobrzyniewo.

Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.

Decyzja ta oznacza, że zapewnione zostaje finansowanie prowadzenia prac przygotowawczych dla tych odcinków.
W ramach tego m.in. opracowane zostanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowych, uzyskana będzie decyzja środowiskowa, wykona się badania i opracowania geologiczne, opracuje materiały niezbędne do ogłoszenia przetargów w systemie Projektuj i Buduj oraz wykona sondażowe badania archeologiczne.

Trasa nr 19 stanowi podstawową oś szlaku Via Carpatia na terenie Polski.
Odgrywa istotną rolę w polskiej gospodarce. Pozwoli na wykorzystanie potencjału gospodarczego województw, przez które przebiega, po raz pierwszy zapewniając im możliwość sprawnych powiązań w układzie równoleżnikowym.
Zapewni również silny impuls rozwojowy, dający podstawę do usunięcia zaniedbań oraz zahamowania degradacji tzw. Ściany Wschodniej. – Via Carpatia to szlak pobudzający gospodarkę Europy Wschodniej, od Bałtyku po Morze Egejskie. Naszym celem jest wpisanie całego przebiegu tej trasy do sieci bazowej TEN-T i uzyskanie wsparcia finansowego dla wszystkich, którzy będą realizowali tę inwestycję – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Trasa Via Carpatia na terenie Polski przebiega szlakiem S61 na odcinku granica państwa – Augustów – Ełk, S16 na odcinku Ełk – Knyszyn oraz S19 Knyszyn – Dobrzyniewo Duże – Choroszcz – Siemiatycze – S12 (Lublin Rudnik) … S12 (Lublin Sławinek) – Nisko – A4 (Rzeszów Wschód) … A4 (Rzeszów Zachód) – Barwinek – granica państwa.
Obecnie ukończono pierwsze odcinki S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem, kolejne dwa odcinki będą oddawane w tym roku.
Trwają postępowania przetargowe na realizację całego pozostałego odcinka pomiędzy Lublinem a Rzeszowem, tak by do 2021 ten ciąg został ukończony.

(fot. lublin112, MIiB)

Autor , źródło:

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

One thought on “Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku.

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.