1863 – 2013. Obchody 150 rocznicy Potyczki pod Nowym Stawem k/Lublina

1863 – 2013. Obchody 150 rocznicy Potyczki pod Nowym Stawem k/Lublina – 25 września 2013

Program uroczystości: Zbiórka pocztów sztandarowych, Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych powstańców przy mogile Powstańców Styczniowych w Nowy Stawie k/Lublina, Apel poległych i salwa honorowa, Inscenizacja „Powstańcza potyczka ‘63”, Zaproszenie młodzieży do historycznej gry terenowej „Powstańcza potyczka ‘63”, Powstańcza kuchnia polowa – Poczęstunek dla uczestników wydarzenia.

Lat 150 mija od historycznej chwili, kiedy doszło do Powstania Styczniowego z siłami moskiewskimi. Żołnierze z oddziału „Ćwieków” dzielnie walczyli przez siedem miesięcy mimo przeważającej liczby moskali, udaremniając tym samym pościg.

Dzisiaj, gdy w ślady antenatów występujemy, składamy hołd naszym praojcom dla których wolna Ojczyzna była najdroższa. Pragniemy zdarzenie to odtworzyć, z szacunku zarówno dla dziedzictwa wspólnego, jak i dla teraźniejszego naszego bytu niepodległego, by wzorem przez wieki stać się dla nas mógł.

 

Krupa Piotr

Od lat 90' Instalator RTV-SAT wykonujący prace: projektowe, wyceny inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju prace monterskie RTV-SAT & NET. Obecnie właściciel firmy SYSTEMY ANTENOWE oraz serwisu internetowego krupapiotr.pl, ponadto na co dzień instalator RTV-SAT. Udzielający się w różnego rodzaju akcjach społecznych, lokalnych i ogólnokrajowych.

You May Also Like

Dodaj komentarz ...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.