Przypominamy że na stronie dostępny jest dla zalogowanych Live Box czyli Czat online. Możecie pisać opinie, dzielić się doświadczeniem itd - wszystkie tematy dozwolone. Zapraszam.  POSZUKUJESZ MONTERA RTV-SAT TO DOBRZE TRAFIŁEŚ -AŚ. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z NAMI.

TVP w MUX 8 dopiero na mundial?

Autor , źródło:

Anita Kaźmierska, wirtualnemedia.pl

Kanały TVP mogą pojawić się w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej w połowie 2018 roku, podają wirtualnemedia.pl w oparciu o wypowiedź prezesa Telewizji Polskiej. W sierpniu ub.r. Jacek Kurski powiedział, że TVP chciałaby, żeby TVP Sport był na multipleksie naziemnym już na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 w lutym. Wiadomo już, że do tego nie dojdzie. 

TVP w MUX 8 dopiero na mundial
TVP w MUX 8 dopiero na mundial

Aktualnie trwają negocjacje z EmiTelem w sprawie stawek płaconych za dosył kanałów do MUX 8. Nadawcy Metro, Nowa TV, Telewizja WP, Zoom TV chcą ich obniżenia.
 

– Bylibyśmy na multipleksie ósmym game-changerem, nasze pojawienie się tam odbyłoby się z korzyścią dla całego rynku – mówi Jacek Kurski, prezes zarządu TVP. – Nasze wejście na MUX 8 przy niższych cenach i tak zapewniłoby EmiTelowi wpływy, musimy też być najpierw pewni, że rzeczywiście będzie zapewniony dostęp widowni do MUX 8, a to wymaga kampanii promocyjnej, przy której liczymy na wsparcie EmiTela, który także powinien być tym zainteresowany. (za wirtualnemedia.pl)

Przypomnijmy, że MUX 8 został uruchomiony 1 sierpnia 2016 roku i od tego czasu sukcesywnie zwiększany był jego zasięg. Nadawcy komercyjni uruchomili tam swoje kanały jesienią 2016 roku, a TVP nadal zwleka z wejściem do MUX 8. Telewizja publiczna ma możliwość uruchomienia tam trzech kanałów SD lub jednego kanału SD i jednego kanału HD – dysponuje łącznie trzema slotami. Jednak nie podpisała jeszcze umowy z EmiTelem, przez co zresztą uniknęła płacenia kilku milionów złotych rocznie. TVP tłumaczyła swoją zwłokę niską jakością sygnału MUX 8, a także problemami z dźwiękiem, polaryzacją i obowiązkiem przestawiania anten.

Z najnowszych informacji, podanych przez wirtualnemedia.pl na podstawie wypowiedzi Jacka Kurskiego, wynika, że kanały TVP mogą się pojawić w MUX 8 w okolicach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, które TVP będzie relacjonować. Mundial zostanie otwarty 14 czerwca i potrwa do 15 lipca br.

Ponadto nadal nie wiadomo, jakie kanały TVP wejdą do MUX 8. Rozważane jest wprowadzenie do naziemnej telewizji cyfrowej TVP Sport HD.

Jeżeli spodobała się Tobie strona udostępnij ją innym:


Nasze zdjęcia z galerii:
satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Zobacz również

Dodaj komentarz do strony

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.