POSZUKUJESZ: MONTERA RADIA, TELEWIZJI LUB INTERNETU, INFORMACJI O USŁUGACH, WSPARCIA TECHNICZNEGO - TO DOBRZE TRAFIŁEŚ -AŚ, POZOSTAŃ Z NAMI.           DZIĘKUJEMY ZA WIELOLETNIE ZAUFANIE NASZEJ FIRMIE.

Technik odpowiada cz.1


Technik odpowiada na pytania czytelników cz. 1

Technik DVB odpowiada na pytania naszych czytelników w sprawach technicznych.

Jeżeli masz problem napisz do technika. Aby przeczytać całość kliknij na tekst.

Evobox PVR – odbiór sygnału z Hot Bird 13,0 E i Astra 19,2 E

P. Zdzisław B. z Oelde napisał:

W jaki sposób mam podłączyć dekoder żeby odbierać Astre i Hodbirt?

Antena LTE a parametry sygnału 

P. Andrzej B. napisał do nas w sprawie zastosowania anteny zewnętrznej do modemu/routera:

Witam,
mam pytanie, czy przy tych osiągach (załącznik) powinienem zastosować antenę zewnętrzną?
z góry dziękuję i pozdrawiam
Andrzej B.

Modernizacja instalacji multiroomowej pod EVOBOX PVR

P. Zenon G. z Warszawy napisał:

Szanowny Panie Piotrze,
przeglądając Internet trafiłem na Pana profesjonalne porady.
Właśnie spotkałem się z problemem.
Zakończyłem współpracę z platforma nc+ i związałem się z Polsatem Cyfrowym.
Otrzymałem dekoder EVOBOX PVR i chciałbym korzystać z jego wszystkich możliwych opcji (np. oglądanie i jednoczesne nagrywanie z innego kanału) z tym, że do tego dekodera jest doprowadzony jeden przewód antenowy.
Dotychczas odbiór z satelity Hot Bird jest via konwerter Quattro (Inverto) i dalej poprzez multiswitch AXING sygnał (zsumowany z tv naziemną) rozprowadzony do w sumie sześciu dekoderów w całym domu.
Sama podmiana dekodera nc+ na polsatowski udała się bez problemu, nawet siła sygnału wzrosła z 80 do 100 a jakość wzrosła z 60-70 do 90-100.
Chciałbym zamienić konwerter na Unicable+twin (czasza fi 90 cm). W zał. dwa możliwe (wg mojej niefachowej wiedzy) schematy.
Uprzejmie proszę o podpowiedź, czy chociaż jeden z nich może być zastosowany. Drugi schemat jest z wykorzystaniem posiadanego multiswitcha (do wiadomości redakcji). Czy można sumować sygnał z kabla od Unicable i tv naziemnej sumatorem i poprowadzić jednym kablem do dekodera PVR z  tych 6-ciu dekoderów dwa mają funkcję PVR i obsługują technologię Unicable.
Szkoda, że dzieli nas odległość (jestem z Warszawy), bo wówczas mógłbym mieć z Panem kontakt bezpośredni.
Za poświęcenie mi swojego czasu będę bardzo wdzięczny.
Z poważaniem  Zenon G.

Podłączenie dekodera EvoBox w instalacji zbiorczej

P. Piotr M.  napisał:

Witam.
Przeprowadziłem się w nowe miejsce, wcześniej korzystałem z Cyfrowego Polsatu bez problemu, teraz jestem zmuszony wpiąć się w instalacje multi, która jest w budynku. Problem jest taki, że w żaden sposób nie mogę ustawić sygnału… poprzedni wspólokator z niego korzystał, niestety nie mam z nim kontaktu…
Mam Evobox PVR.
Mój sąsiad ma nc+ wpietę w tą samą instalację – przy wybraniu lnb2 na Hot Bird ma dostęp do kanałów z Hot Birda.
Niestety ja nie mogę znaleźć ustawienia lnb w swoim dekoderze, tylko zmianę diseqc, która jednak nie pokazuje sygnału na żadnym porcie… czy ma Pan może pomysł jak to rozwiązać?
Pozdrawiam
Piotr

 

Zakładka “Multiroom” w dekoderze Evobox

P. Mariusz W ze Słupna napisał:

Mam w domu 4 dekodery – główny Evobox i 3 małe do multiroomu. W ustawieniach Evoboxie znalazłem opcję multiroom, która jest w ogóle nie aktywna – oczywiście wszystkie dekodery działają ale czytając możliwe opcję w Evoboxie doczytałem się innych funkcji, które z racji nieaktywnej funkcji multiroom nie działają.
Prośba więc o info dlaczego nie mogę uruchomić funkcji multiroom w Evoboxie?

 

 

Dekoder Orange – instalacja multiswitchowa

P. Mirek z Barlinek napisał:

Witam. Znajomy ma instalację SAT na satelity Astra i HotBird (jedna czasza, dwa konwertery i multiswitch SIGNAL). Kupił usługę OrangeTV (tuner WHD80) i nie może jej uruchomić – nie ma sygnału. Czy problemem może być współpraca tunera z multiswitchem? Jak rozwiązać ten problem. Z góry dzięki za pomoc.

 

Dekoder Unicable jak podłączyć?

P. Urszula z  Witowic napisała:

dzień dobry.
jak mogę podłączyć dekoder w technologi Unicable, czyli dostarczenie do dekodera docelowych 2 sygnałów z wykorzystaniem tylko 1 przewodu. Czy to jest potrzebny jakiś specjalny konwerter ?

 

 

Rozbudowa instalacji RTV-SAT przy Unicable.

P. Marek P. napisał:

Witam – mam chyba w miarę skomplikowany układ połączeń satelitarnych i innych antenowych, okazuje się jednak ze niewystarczający, a chodzi głównie o to aby przy posiadanym okablowaniu (jedna wiązka), z częściowym wykorzystaniem technologii Unicable, móc mieć niezależne nagrywanie na dekoderze...

 

Problem z uzyskaniem zgody na montaż anteny na dachu.

P. Krzysztof. z Lublina napisał:

Dzień dobry, witam pana Piotra. Serwując po internecie natchnąłem się na pana stronę z pytaniami do technika. Mam pewien problem lecz nie koniecznie związany ze sprawami technicznymi. Chodzi o uzyskanie pozwolenia montażu na dachu naszego bloku. Niedawno podpisałem umowę z operatorem Cy.... Po.... lecz jak się okazuje nie mogę odbierać sygnału gdyż mój balkon ustawiony jest na północ. Instalator poinformował mnie o możliwości  montażu anteny na dachu  (mieszkam na ostatnim piętrze). Napisałem pismo do administracji, jednak po krótkim czasie otrzymałem odpowiedź odmowną. Argumentem były niedawno wykonane prace dekarskie i możliwość ich uszkodzenia (rozszczelnienia).

 

Problem z odbiorem sygnału radia i telewizji.

P. Maciej K. napisał:

Dzień dobry! Piszę ws. złącza radiowo – telewizyjnego. Mianowicie mam problem z odbiorem sygnału UKF i jakością sygnału UHF. Otóż złączka, którą posiadam jest delikatna i słaba, nawet najmniejsze zruszenie tego urządzenia czy przejście obok niego generuje zakłócenia w radiu i TV ( w TV w postaci przeskakiwania obrazu i niewyraźnego sygnału w obrazie). Po krótce, radio szumi albo milczy, kanały w TV przeskakują lub są niewyraźne – na co dzień i tak niektóre są niewyraźne. Nie posiadam telewizji satelitarnej. Kabel wychodzi ze ściany (jest dosyć krótki), a następnie idzie do złączki, gdzie znajdują się 2 wejścia. Jedno na antenę z radia, drugie z TV. Chciałbym rozwiązać ten problem i zakupić jakąś lepszą, mocniejsza złączkę, która nie generowałaby tyle zakłóceń i nieczystości obrazu oraz dźwięku. Dodam, że złączka i kabel ze ściany znajdują się blisko kaloryfera. W załączniku dodaję zdjęcia. Proszę o pomoc 🙂 Pozdrawiam, Maciej ...

 

Problem z odbiorem sygnału DVB-T / mux1

P. Piotr D. z ok. Lublina napisał:

Witam, mam samsunga F 5300 ,antenę dvbt , multiplex 2 i 3 odbieram świetnie, ale od ok 2 tygodni mux 1 (atm, trwam) nie da się już oglądać. Nie rozumiem tego bo sygnał idzie z nadajnika w Piaskach dla wszystkich multiplexów z ta samą mocą. Będę wdzięczny za każdą sugestie.

Konwerter Unicable & dekodery Cyfrowego Polsatu

P. Kacper N. z Lublina napisał:

Dzień dobry. Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu, obecnie posiadam dekoder HD5500. Na obecną chwilę interesuje mnie drugi dekoder tzw. Evobox dla którego dedykowany jest konwerter unicable. Czy do tego konwertera można podłączyć również obecny hd5500?

Zwarcie LNB

Sławomir H. napisał:

Witam!!!! Na ekranie jednego z telewizorów wyświetlił mi się komunikat zwarcie LNB . Wymieniłem konwerter ale niestety nic się nie zmieniło proszę o kontakt i pomoc w tej sprawie . Posiadam cyfrowy polsat . PS. Na pozostałych dekoderach jest wszystko okey . Z poważaniem Sławomir H.....

 

Problemy z odbiorem DVB-T na antenie pokojowej

Przemek K. z Wejherowa napisał:

Wprowadziłem się do mieszkania w bloku w którym kablówka została odcięta, mam dekoder 'Opticum T190' i pasywną antenę pokojową dvb TA 1111, podłączyłem i nic nie mogę znaleźć,wyskakują mi zablokowane kanały które są na kablowkach, a wskaźnik jakości oraz siły sygnału przerywa, raz jest mocny i dobry a za moment znika.
Czy kablówka która zaopatrza osiedle w odbiór kanałów satelitarnych może zakłócać sygnał?
Co mam zrobić zeby poprostu złapać sygnał?
Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 

Odbiór SAT na 4 odbiornikach (Konwerter monoblock Quad + antena naziemna) – brak sygnału

Sławomir C. z Brzozowca napisał:
Mam taki problem: Jest zainstalowana antena satelitarna- konwerter monoblock - quad, 4 wyjścia, 4 tunery podłączone, antena naziemna dołączona do jednego z odbiorników.
Jak odłączę antenę naziemną od tunera satelitarnego, nie mam w ogóle sygnału satelitarnego, na żadnym odbiorniku.
Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Kupiłem nowy fajny tv z wbudowanym tunerem satelitarnym i dvb-t i nie chce działać jak podłączam tuner sat z anteną naziemną przez wyjścia loop jest ok.
Co z tym faktem można zrobić żeby to wszystko działało na tych 4 odbiornikach?

 

Dlaczego sygnał z tego samego nadajnika odbieram z rózną siłą

Kamil K. z Batorza napisał:
Witam.
Kilka dni temu zamontowałem na ścianie domu antenę kierunkową DVB-T Opticum, żeby oglądać telewizję.
W antenie tej nie ma żadnych wzmacniaczy, tylko zwykły symetryzator. Oglądam za pomocą telewizora Manta LED2203 z wbudowanym dekoderem, który jest połączony z anteną certyfikowanym kablem koncentrycznym Televes.
Mój problem polega na tym, że MUX-2 i MUX-3 odbierają bardzo dobrze ( na poziomie 80-90% ), natomiast z MUX-1 są różne problemy. Po pierwsze sygnał jest bardzo niestabilny i skacze ( od 50% spada nawet poniżej 20% ) i wtedy na ekranie zaczynają wyskakiwać różne artefakty i dźwięk się zacina.
Chciałem zapytać dlaczego tak jest skoro wszystkie MUX-y odbieram z Lublina-Piask i dwa działają super a z jednym jest problem. Czy muszę zastosować wzmacniacz do mojego zestawu? Co może być nie tak? A może trzeba wprowadzić korekty w ustawieniu anteny?
Pozdrawiam Kamil

 

Jak podłączyć multiroom nc+ – instalacja antenowa wykonana

Przemek K. z Kwidzynia napisał:
Witam.
Na dniach przeprowadzam się do nowego mieszkania. I chciałbym podłączyć telewizję NC+. DO tego chciałbym wykorzystać istniejąca instalację. Kabel antenowy do anteny Sat jest wypuszczony jeden. Wchodzi do puszki gdzie powinien być rozdzielony na 3 pomieszczenia.
Chciałbym żeby instalacja wyglądała tak:
1 pomieszczenie: Telewizja SAT- dekoder NC+ 2 pomieszczenie: Telewizja SAT drugi dekoder do Multiroom ( Standard ) 3 pomieszczenie: Naziemna Telewizja Cyfrowa.
Co jest potrzebne aby puścić sygnał RTV i SAT jednym kablem który jest wypuszczony, a potem w puszcze rozdzielić go na trzy pomieszczenia.
Bezpośrednio do dekodera SAT będzie podłączone jedno gniazdo - Dekoder główny. Multiroom Standard będzie połączony kablem Ethernet krosowanym.
Czy to zadziała i co potrzebuje do zsumowania sygnałów i podziały w puszcze.

Proszę o pomoc. Przemek
Pozdrawiam

 

Pytania do … index Pytania do … Cz. 2

inne porady przeczytasz na następnych stronach dostępnych w menu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy na stronie “Technik odpowiada cz.1