POSZUKUJESZ MONTERA RTV-SAT TO DOBRZE TRAFIŁEŚ -AŚ. POZOSTAŃ Z NAMI POSZUKUJESZ KONTAKTU - WYBIERZ ZAKŁADKĘ KONTAKT.  ZAPEWNILIŚMY DOBRY ODBIÓR TYSIĄCOM MIESZKAŃCÓW LUBLINA I OKOLIC - DOŁĄCZ DO OSÓB ZADOWOLONYCH Z DOBREGO ODBIORU

Eska TV Extra i nowa Eska TV już nadają

Autor , źródło:

Łukasz Knapik

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 16 czerwca br., w wyniku decyzji nadawcy, doszło do zmian w portfolio Grupy ZPR Media. Obecny w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), w przekazie satelitarnym (Eutelsat Hot Bird 13°E) i kablowym kanał 8TV (Ósemka TV) zmienił się w stację pod nazwą Eska TV, a dostępna w sieciach kablowych 8TV HD w kanał Eska TV HD. Ponadto stacja funkcjonująca dotychczas pod marką Eska TV zmieniła się w kanał Eska TV Extra.

Eska TV Extra i nowa Eska TV już nadają
Eska TV Extra i nowa Eska TV już nadają

Eska TV Extra i nowa Eska TV już nadają

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Eska TV (dotychczas 8TV):
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: ESKA TV
PID V: 516 (MPEG-4/SD)
PID A: 690 (pol)
PID PCR: 516
SID: 4315
PID PMT: 264
PID HbbTV: 7015
Provider: TVN
Kodowanie: Nagra MA (N3 – Cyfrowy Polsat, S4/N3 – nc+), Conax (nc+), Viaccess PC3.0 (Orange)
 

Przekaz kanału Eska TV, o zmianach informuje pasek info
Przekaz kanału Eska TV, o zmianach informuje pasek info

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Eska TV Extra (dotychczas Eska TV):
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: ESKA TV Extra
PID V: 527 (MPEG-4/SD)
PID A: 800 (pol)
PID PCR: 527
SID: 4326
PID PMT: 275
PID HbbTV: 7026
Provider: TVN
Kodowanie: brak
 

Przekaz kanału Eska TV Extra
Przekaz kanału Eska TV Extra

Jakość przekazu kanałów w emisji satelitarnej nie uległa zmianie.

Kanał Eska TV rozpoczął nadawanie w 2008 roku w sieci (więcej tutaj), a w 2009 roku ruszył z regularnym przekazem satelitarno-kablowym (więcej tutaj). W 2011 roku stacja zadebiutowała w bezpłatnym, ogólnopolskim MUX 1 NTC (więcej tutaj). W 2015 roku ruszyła natomiast Eska TV HD, która znalazła się w pakietach sieci kablowych i IPTV (więcej tutaj).

Zmiana z 16 czerwca br. to już kolejna taka modyfikacja w portfolio Grupy ZPR Media. Poprzednia miała miejsce 28 września 2016 roku (więcej tutaj). Wtedy to, również w wyniku decyzji nadawcy, stacja Eska TV zmieniła się w 8TV. Jednocześnie tego samego dnia uruchomiono nową Eskę TV. Teraz 8TV ponownie staje się Eską TV, a dotychczasowa Eska TV staje się Eską TV Extra.
 

Aleksandra Kot to jedna z gwiazd kanału Eska TV, foto: Grupa ZPR Media

Jak więc wygląda dostępność kanałów telewizyjnych pod marką Eska TV obecnie? Eskę TV mogą oglądać abonenci platform Cyfrowy Polsat, nc+ oraz Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy MUX 1 NTC. Eska TV HD dostępna jest w sieciach kablowych i IPTV. Eska TV Extra obecna jest na listach platform nc+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także dostępna w niekodowanym przekazie satelitarnym. Eskę TV Extra HD mogą oglądać abonenci sieci kablowych i IPTV. Wersje SD i HD mają identyczne ramówki.

W ofercie Eski TV widzowie znajdą najnowsze teledyski, koncerty, wywiady i plotki z życia gwiazd. W ramówce Eski TV Extra pojawią się natomiast teledyski, zarówno te najnowsze jak i z ostatnich 20 lat.

Jeżeli spodobała się Tobie strona udostępnij ją innym:


satkurier.pl

satkurier.pl

Największy i najstarszy serwis poświęcony telewizji cyfrowej, przygotowywany przez wydawcę miesięcznika SAT Kurier. Bieżące wydarzenia z rynku mediów i nowych technologii. Portal SATKurier.pl - najnowsze informacje - telewizja, media, platformy, nowe kanały, radio, technologie, transmisje sportowe

Zobacz również

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamawiając substrybcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych