Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

Na terenie Gminy Niemce realizowany jest projekt budowy sieci światłowodowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie
Budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

W związku z realizacją projektu do Państwa domostw zapukają projektanci, którzy rozpoczynają właśnie prace w terenie, celem ustalenia przebiegu sieci światłowodowej w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Będą to przedstawicieli firmy 

TELEKOM DATA Spółka z o.o.
z siedzibą w Zakrzewie
ul. Pasjonatów 15
62-070 Dopiewo.

Kontakt w sprawie projektu – proszę telefonować w dni robocze w godzinach 08:00-16:00
Kierownik projektu Pani Aneta Kosińska – nr tel. 575599965
Pan Jarosław Partyka – nr tel. 733776161

Celem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC) jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju, za które przyjęto: szeroki dostęp do szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom e-usługi publiczne oraz stale rosnący poziom kompetencji cyfrowych społeczeństwa. W powiecie lubelskim programem objętych jest ponad sto placówek szkolnych i ponad trzydzieści pięć tysięcy gospodarstw domowych. 

Technologia budowy sieci zakłada wykorzystanie istniejącej podbudowy słupowej, własności PGE oraz budowę doziemnej sieci światłowodowej. Szkoły na terenie Państwa gminy będą mogły tym samym podłączyć się do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej korzystając z darmowego 10-cio letniego abonamentu uzyskując tym samym dostęp do wszystkich usług oferowanych w tej sieci.

Beneficjentem programu jest firma FIBEE I Spółka z o.o. z siedzibą w Wysogotowie, ul. Wierzbowa 84, 62-081 Przeźmierowo, działająca w GRUPIE INEA, w ramach której działają spółki: FIBEE, FIBER1, WIELKOPOLSKA SIEĆ SZEROKOPASMOWA, OPERATOR WSS i inne. INEA S.A. jest multimedialnym operatorem telekomunikacyjnym z Wielkopolski, posiadającym 10.000 kilometrów światłowodu, świadczącym szereg nowoczesnych usług, w tym usługi telewizji cyfrowej, szybki Internet oraz usługi telefoniczne i mobilne. Z usług INEA S.A. każdego dnia korzysta ok. 750.000 Wielkopolan.

 Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest firma tj. TELEKOM DATA Spółka z o.o. z siedzibą w Zakrzewie, przy ul. Pasjonatów 15, 62-070 Dopiewo. W najbliższych dniach projektanci rozpoczną prace w terenie, celem ustalenia przebiegu sieci światłowodowej w poszczególnych miejscowościach, dlatego zwracamy się do mieszkańców i właścicieli działek z prośbą o pomoc w realizacji inwestycji poprzez wyrażanie zgody na ewentualny przebieg sieci światłowodowej przez prywatne działki. 

Kontakt w sprawie projektu – proszę telefonować w dni robocze w godzinach 08:00-16:00
Kierownik projektu Pani Aneta Kosińska – nr tel. 575599965
Pan Jarosław Partyka – nr tel. 733776161

Miejscowości objęte projektem na terenie gminy Niemce:

 • Łagiewniki

 • Baszki

 • Boduszyn

 • Ciecierzyn

 • Dys

 • Elizówka

 • Jakubowice Koniński Kolonia

 • Ludwinów

 • Majdan Krasieniński

 • Nasutów

 • Niemce

 • Nowy Staw

 • Pólko

 • Rudka Kozłowiecka

 • Stoczek

 • Stoczek – Kolonia

 • Wola Niemiecka

 • Zalesie

Lista punktów przyłączeniowych .

3.8 4 votes
Article Rating
Gm. Niemce

Gm. Niemce

Autor informacji podanych przez oficjalny serwis internetowy Gminy Niemce www.niemce.pl Oficjalna strona gminy Niemce: https://www.niemce.pl

You May Also Like

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
2 miesięcy temu

Witam czy coś już wiadomo co i jak z projektem?

Mariusz
Mariusz
3 miesięcy temu

Stan z 24-08-2020.
W sprawie projektu należy się kontaktować z Infolinią Fibee.pl 48 22 247 77 01
Miejscowości Nowy Staw, Nasutów nie są w planach do końca 3-go kwartału 2020, może wpadniemy w IV kwartał. Całość ma być zrealizowana do końca 2021 roku, więc najdłużej jeszcze poczekamy rok i kwartał.

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu

Narazie wiadomo coś o tej firmie https://www.ap-media.pl/rozwoj-polski-wschodniej

Pan stamtąd
Pan stamtąd
9 miesięcy temu

I ruszyło się u Was coś w tej kwestii światłowodów? Jestem z gminy na południe od Lublina i własnie też u nas byli Panowie czy się zgadzamy na puszczanie światłowodów 🙂

Adrian
Adrian
9 miesięcy temu
Reply to  Pan stamtąd

Cały czas cisza

Admin
Krupa Piotr
9 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Cisza, cisza może niedługo coś się ruszy. Pozdrawiam.

Zygmunt
Zygmunt
8 miesięcy temu
Reply to  Krupa Piotr

Witam, jak to jest w przypadku lokalizacji (na terenie gminy Niemce) gdzie swój światłowód mają już firmy świadczące tu usługi dostępu do internetu? Czy wykonawca tej inwestycji będzie tam ciągną kolejne nitki, czy może te miejsca będą pominięte?

Adrian
Adrian
11 miesięcy temu

Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje co do realizacji projektu kiedy ma się rozpocząć ?

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Wie Pan może kiedy mogą się realnie rozpocząć prace nad budową sieci? Jak jest z opłacalnością na wsi, gdy np. część mieszkańców nie wyrazi zgody na przekopanie działki. W jakich odległościach są umieszczane przełącznice/rozdzielnice?
Może domyśla się Pan na jakich podzespołach może być infrastruktura finansowana przez Ministerstwo Cyfryzacji? (np. jaki rodzaj światłowodu wielomodowego itd).
Pozdrawiam

artur
artur
1 rok temu

INEA w Poznaniu oferuje najszybszy internet w całej Polsce. Opcję 1 Gb/s oraz opcję 10 Gb/s. Do tego łącza są symetryczne. Jeśli wypali to u was w gminie Niemce to będziesz Piotrze królem na dzielnicy. Gratuluję. 🙂

Admin
Krupa Piotr
1 rok temu
Reply to  artur

To wszystko zależy arturze od tego kto będzie na naszym terenie “operatorem ostatniej mili”. Na miano króla nie zasługuję, raczej świadczę usługi a to nie w naturze królów 🙂 Pozdrawiam Cię i zapraszam na kawkę.

Daniello
Editor
Daniello
3 miesięcy temu
Reply to  artur

Kolego w gminie Garbów też INEA zaczyna świadczyć usługi, póki co moja ulica nie wpadła do etapu budowy, ale myślę / szukam informacji gdzie zgłosić chęć bo do najbliższego punktu z wykazu mam jakieś 250-400m i ten odcinek mogli by dociągnąć.

Na terenie naszej gminy zaczęto inwestycje z początkiem sierpnia. Już malutka część Woli Przybysławskiej ma świadczone usługi.

Pożyjemy zobaczymy – szkoda że nie mogę dokopać się do wykazu listy punktów przyłączeniowych (map google) jak to ma miejsce w Waszej gminie widać kto ma punkt.
pozdrawiam

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x